La Gomera – śliczna mała wyspa

La Gomera jest przedostatnią co do wielkości wyspą archipelagu Wysp Kanaryjskich. Ta śliczna, mała wyspa jest idealnym miejscem dla miłośników ciszy, spokoju, dzikiej natury i zieleni.

La Gomera – śliczna mała wyspa

La Gomera położona pomiędzy La Palmą, El Hierro i Teneryfą, zajmuje powierzchnię 372 km ².

Stolicą wyspy jest San Sebastian de la Gomera. Przez Hiszpanow La Gomera nazywana jest „Isla Colombina”, a to dlatego, że wyspa była ostatnim przystankiem Krzysztofa Kolumba przed dotarciem do Ameryki.

La Gomera jest dziką, zieloną i najmniej znaną i odwiedzaną spośród wysp archipelagu Wysp Kanaryjskich. Wyspa jest pochodzenia wulkanicznego, wnętrze wyspy jest skaliste, poprzecinane głębokimi wąwozami. Największą i najbardziej znaną atrakcją wyspy jest las wawrzynowy.

Na wyspie panuje wyjątkowy klimat. Można spędzać tu wakacje także zimą, gdyż temperatura powietrza nie spada poniżej 15 stopni C, a temperatura wody nie spada poniżej 19 stopni.

La Gomera – śliczna mała wyspa – miejsca warte uwagi:

Park Narodowy Garajonay jest wpisany na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zwiedza się go spacerując kilometrami wytyczonych szlaków w obrębie tysiącletniego, lasu wawrzynolistnego. Chroni się tu rzadkie gatunki zwierząt, formacje skalne no i przede wszystkim największy las wawrzynowy na świecie. Oprócz drzew laurowych znajdziemy tu też cedry, kilkumetrowe wrzosy, olbrzymie jodłowce oraz całą masę innych gatunków drzew.

Stolica wyspy San Sebastian de la Gomera – miasto zostało założone w 1440 roku. Znajduje się tu port morski. W mieście warto zobaczyć w pierwszej kolejności La Torre del Conde, stojącą w małym parku gotycką wieżę obronną z połowy XV stulecia. Drugim ciekawym miejscem jest kościół Iglesia de la Virgen de la Asunción, gdzie Kolumb i jego załoga mieli modlić się przed wypłynięciem w rejs. Warto odwiedzić także Casa de Colon, czyli dom Krzysztofa Kolumba, obecnie mieści się w nim muzeum poświęcone Kolumbowi.

Hermigua to niewielka miejscowość, znana jest głównie dzięki plantacjom głównie bananów, choć rosną tam także drzewa mango, awokado, kaktusy.

La Gomera będzie idealnym miejscem dla ludzi szukających spokoju i ciszy, nie ma tutaj ogromnych hoteli pełnych turystów, nie ma głośnych dyskotek i klubów, są za to piękne krajobrazy i dzika przyroda. To miejsce idealne na relaks. Na wyspę łatwo można się dostać z sąsiedniej Teneryfy. Do stolicy San Sebastian kursują promy. Podróż promem trwa ok. 45 – 60 minut. Warto poświęcić chodź jeden dzień i odwiedzić tę wyspę.

Justa 2018

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (3 votes cast)
La Gomera – śliczna mała wyspa, 10.0 out of 10 based on 3 ratings

Udostępnij!