Zdrowotne zalety spaceru

Aktywność fizyczna w naszym życiu jest bardzo ważna, chociaż wiele osób ma jedną najpopularniejszą wymówkę – „nie mam czasu”. Wystarczy, że powiemy te trzy wyrazy i już czujemy się usprawiedliwieni, żeby nie uprawiać żadnego sportu. Jedną z lepszych rzeczy jaką możemy zrobić dla organizmu jest spacer. Spacerując poprawimy nastój, dotlenimy organizm, zyskamy energie, a nawet zrzucimy zbędne kilogramy. Myślę, że na spacer każdy znajdzie czas – bez wymówek.

spacer

Wypróbuj suplement Ultraslim System Wypróbuj działanie AcaiBerry.

O tym, że ruch pozytywnie wpływa na nasze zdrowie, nie trzeba chyba nikogo przekonywać. I choć nie każdy z nas ma predyspozycje i chęci, by intensywnie uprawiać sport, spacer to forma ruchu, która powinna odpowiadać każdemu. Spacerować mogą wszyscy bez przygotowania, nie ma tu żadnych przeciwwskazań i nie potrzeba żadnego specjalnego sprzętu z wyjątkiem wygodnych butów i ewentualnie modnych ostatnio, a pomagających w chodzeniu kijków do nordic walking. Pamiętajmy jeżeli wybieramy się na dłuższy spacer zabierzmy ze sobą wodę ,aby uzupełniać płyny. Spacerować można wszędzie i przez cały rok.

Zdrowotne zalety spaceru:

 • Sprawniejszy układ krążenia. Dotleniamy organizm, poprawiamy sprawność układu oddechowego i sercowo-naczyniowego.
 • Nasze ciało lepiej pracuje, ponieważ dostarczamy mu niezbędnego tlenu, ruch sprawia, że krew sprawniej krąży, przez co szybciej i lepiej rozprowadza tlen i substancje odżywcze po całym organizmie.
 • Obniża ciśnienie – spacerowanie to doskonała terapia dla nadciśnieniowców, także dla tych, którzy mają skłonności do skoków ciśnienia tętniczego.
 • Poprawia nastrój, jest wskazany dla ludzi znerwicowanych i w depresji, to także świetny sposób na pozbycie się chandry. Podczas spaceru pobudzamy organizm do produkcji endorfin, które poprawiają nasze samopoczucie.
 • Mamy mniej kłopotów ze stawami i mocniejsze kości.
 • Spacer zalecany jest także osobom otyłym i z nadwagą, które w niegwałtowny sposób chcą zrzucić zbędne kilogramy. Spacerowanie nie tylko zaktywizuje do pracy 95% wszystkich mięśni, dzięki czemu zyskamy lepszą kondycję, lecz stopniowo będziemy również spalać tkankę tłuszczową z wszystkich partii ciała. Przez godzinę powolnego spaceru tracimy 200 kalorii, a gdy zmienimy tempo na szybki marsz, możemy spalić nawet 300 kalorii.
 • Reguluje pracę jelit, przez co pomaga zmniejszyć nadwagę, organizm łatwiej usuwa z organizmu toksyny, jak też pozbywa się nadmiaru kalorii.
 • Zwalcza choroby. Codzienny spacer łączy się ze zmniejszeniem ryzyka chorób serca, raka, i cukrzycy.
 • Zapobiega osteoporozie, obok diety to skuteczny środek na zachowanie kości w dobrej kondycji.
 • Spacer zapewnienia dostęp do promieni słonecznych, które pobudzają ciało do produkcji witaminy D.
 • Spacer ujędrnia skórę, dzięki czemu przyczynia się do zmniejszenia cellulitu, cera staje się zdrowsza, dotleniona i bardziej ukrwiona.
 • Podczas spaceru obcujemy z przyrodą.

???????????????????????????????????????

Regularne spacerowanie to doskonały sposób na zachowanie zdrowia. Spacer jest nie do przeceniania. To najprostsza i najprzyjemniejsza metoda zadbania o zdrowie całej rodziny. Jeżeli tylko mamy możliwość to wychodźmy do parków, do lasu, na pola czy łąki, działki i dbajmy o zdrowie. Już teraz nie czekajmy ani chwili i wybierzmy się na spacer.

Justa 2013

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (4 votes cast)
Zdrowotne zalety spaceru, 10.0 out of 10 based on 4 ratings

Udostępnij!