Zawieszona kawa

Zawieszona kawa to nie jest przepis na kawę – raczej na dobroć, szczególnie przy przedłużającej się zimie. Tradycja zawieszonej (suspended) kawy powstała w Neapolu, rozprzestrzeniła się po całym świecie i być może przyjmie się u nas. To zależy tylko od nas samych. Zainteresowani? Czytajcie dalej.

„Wszedłem do małej kawiarni z przyjaciółką. Każde z nas zamówiło coś dla siebie. Gdy siadaliśmy przy stoliku, dwóch ludzi podeszło do bufetu: „Pięć kaw, dziękuję, trzy dla nas, a dwie zawieszone”. Płacą, biorą swoje trzy filiżanki i wychodzą. Pytam przyjaciółki: „Co to są zawieszone kawy?” Ona odpowiada: „Poczekaj, zobaczysz”.

Jeszcze kilka osób weszło do kawiarni. Dwie kobiety zamówiły kawę, zapłaciły i wyszły. Następne zamówienie to siedem kaw dla trzech adwokatów: „Trzy dla nas i cztery zawieszone”. Rozważając co takiego zawieszone kawy, podziwiam piękny widok przy słonecznej pogodzie. Nagle otwierają się drzwi. Mężczyzna w zniszczonym ubraniu wyglądający jak żebrak, podchodzi do kelnerki i pyta uprzejmie: „Czy masz może zawieszoną kawę?”

Zawieszona kawa.

zawieszona kawa

To proste – ludzie płacą z góry za kawę przeznaczoną dla tych, którzy nie mogą sobie pozwolić na kupienie gorącego napoju.”

Rozgrzewa, prawda?

źródło: bezbol

VN:R_U [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
Zawieszona kawa, 10.0 out of 10 based on 1 rating