Walentynkowe wróżby

Walentynki, czyli Święto Zakochanych, obchodzimy w Polsce od początku lat 90-tych. Jest to święto obchodzone w Europie już w średniowieczu, z którym kojarzą się liczne wróżby oraz obrzędy. Walentynkowy wieczór jest świetną okazją do wróżb miłosnych. Osoby samotne w ten wieczór mogą sobie wywróżyć swoją miłosną przyszłość, zaś osoby będące w związku mogą sprawdzić jak prawdziwe i mocne są uczucia partnera. Zobaczmy fajne walentynkowe wróżby…

serce

Walentynkowe wróżby:

1. Już w przeddzień Walentynek można położyć pod poduszkę gałązkę rozmarynu. Być może sprawi ona, że we śnie ujrzymy twarz przyszłego ukochanego lub ukochanej.

2. 14 lutego oprócz wysłania kartki walentynkowej możemy pomyśleć również o napisaniu listu miłosnego. List powinno się pisać niebieskim długopisem lub atramentem, jest to bowiem kolor używany do pisania miłosnych wyznań. Nie można pisać ołówkiem, bo to świadczy o ulotności i nieszczerości naszych uczuć. Napisanego listu nie wolno upuścić, bo to zła wróżba, a na pocztę należy go koniecznie dostarczyć osobiście.

3. Jeśli chcemy dowiedzieć się jak będzie miał na imię nasz przyszły ukochany lub ukochana uważnie słuchajmy wiadomości w walentynkowy poranek lub zerknijmy do porannej prasy. Pierwsze imię, jakie usłyszymy, będzie właśnie imieniem przyszłego ukochanego.

4. Jeśli mamy pod ręką jabłko, możemy dowiedzieć się, ile dzieci mieć będziemy. Wystarczy przeciąć owoc na dwie połówki i przeliczyć nasionka.

wrozby-walentynkowe

5.W czasie kolacji w walentynkowy wieczór warto zapalić świecę i wróżyć obserwując jej płomień. Jeśli płomień będzie duży i jasny, a świeca będzie się palić spokojnie, oznacza to czekającą wielką miłość. Gdy płomień będzie palił się nierówno i zacznie przygasać, będzie to oznaką wielu zawirowań w miłości. Gdy promień będzie się iskrzył i żarzył – oznacza to ognisty romans, pełen żaru i miłosnych uniesień.

6. Jeżeli chcemy sprawdzić, czy bliska osoba nas kocha, najprostszym sposobem jest odliczanie listków kwiatków: „Kocha, lubi, szanuje, nie chce, nie dba, żartuje”. Wróżyć trzeba z takich kwiatków, które mają dużo oddzielnych listków np. z gerberów, róż.

7. Kolejnym sposobem na wyłonienie najlepszego kandydata lub kandydatki do serca jest wróżba z jabłka. Należy pomyśleć imiona wybranych osób, które są nam bliskie. Zakręcić mocno jabłkiem i wyliczać po kolei imiona, aż jabłko przestanie się kręcić. Stworzy się udany związek z tą osobą, której imię wypowiada się w momencie, kiedy jabłko przestało się kręcić.

8. Na spacerze uważajmy na wiewiórki bowiem wiewiórka w dzień św. Walentego oznacza pecha. Przepowiada również związek ze skąpym i zazdrosnym partnerem.

love

Wróżby jak to wróżby, należy je traktować z przymrużeniem oka. Służą nam przede wszystkim jako dobra zabawa. Udanych Walentynek :).

[hana-code-insert name=’Allegro Walentnki’ /]

Justa 2013

VN:R_U [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)