Wakacje w Tunezji – wyjazd urlopowy z biurem podróży w egzotyczne miejsca

Wakacje w Tunezji – Tunezja położona jest w północnej Afryce, nad Morzem Śródziemnym, jej stolicą jest Tunis. Państwo to należy do najbogatszych i najbardziej rozwiniętych krajów arabskich. Zawdzięcza to swojej współpracy z krajami europejskimi, ale również świetnie rozwiniętej turystyce, która ma główny wpływ na wytwarzane PKB.

Językiem urzędowym jest arabski, ale większość Tunezyjczyków płynnie posługuje się francuskim, można również bezproblemowo porozumieć się po angielsku. Tunezja oferuje mnóstwo zabytków z czasów panowania Kartaginy, państwa Rzymskiego, czy imperium Osmańskiego. Z pewnością warta zwiedzenia jest Dugga, gdzie znajdują się ruiny miasta fenicko- rzymskiego, Karkanna z pozostałościami miasta punickiego wraz z metropolią, Kartagina, która jest pozostałością potęgi panującego tu imperium w III w.p.n.e., gdzie zachowały się mury obronne i liczne budynki.

Wakacje w Tunezji

tunezja wakacje w tunezji

Susa oferuje z kolei cały zespół zabytków m.in. resztki budowli fenickich, rzymskich oraz w pełni zachowane budowle islamu. W stolicy kraju – Tunisie odnaleźć można medinę ze starą zabudową mieszkalną, handlową oraz liczne meczety i pałace. Jednakże Tunezja znana jest przede wszystkim z wypoczynku nadmorskiego, oraz ze swej dobrze rozwiniętej infrastruktury turystycznej.

Największe nadmorskie miasta tego kraju to Bizerta, Tunis, Susa, Sfax i Gabes, ale prawdziwy raj dla turystów znajduje się na wyspie Dżerba oraz nad zatoką Hammamet, gdzie główne miasta turystyczne to Nabeul, Hammamet, Monastir. Znajdują się tutaj liczne ekskluzywne hotele, plaże, zabytki. Co najważniejsze, wypoczynek w takim miejscu wcale nie jest drogi i nie pochłania znacznych części domowego budżetu, ponieważ ceny pobytu z opcją all inclusive porównywalne są do tych nad Bałtykiem i kilkukrotnie niższe niż wakacje w Hiszpanii czy we Francji (biorąc pod uwagę także inne wydatki, takie jak zakupy czy rozrywka, a warunki pobytowe są wręcz doskonałe.

tunezja

Hotele są zazwyczaj cztero lub pięciogwiazdkowe, większość z nich znajduje się bezpośrednio przy plaży (mając swoją prywatną plażę), posiada przynajmniej jeden basen, własną dyskotekę, bar, animatorów umilających czas gościom, a posiłki podawane w hotelach (zawsze w formie stołu szwedzkiego)są wręcz doskonałe.

Jest to wspaniałe miejsce na spędzenie wakacji, podobnie jak Egipt czy Dubaj.

Kupony rabatowe – na tej stronie znajdziesz kupony rabatowe w sklepach internetowych – może akurat coś dla siebie?

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
Wakacje w Tunezji - wyjazd urlopowy z biurem podróży w egzotyczne miejsca, 10.0 out of 10 based on 1 rating

Udostępnij!