Wakacje w Egipcie – egzotyczny Egipt dla głodnych wrażeń

Wakacje w Egipcie – biura podróży kuszą wspaniałymi, egzotycznymi wycieczkami last minute do ciepłych krajów. Dziś zagraniczna wyprawa w nieznane, nie oznacza wcale kolosalnych kosztów z nią związanych. Polacy upodobali sobie głównie Egipt, ze względu na atrakcyjne ceny wczasów all inclusive.

Egipskie obszary skupiają turystów w pięknych, ekskluzywnych hotelach, gwarantujących ciekawe przeżycia. Każdy kurort zapewnia odwiedzającym pełne wyżywienie, przytulne apartamenty, otoczone basenami i miejscami zapewniającymi rozrywkę.

egipt

Turyści spędzają urlop w Egipcie przez cały rok, w okresie wakacyjnym, zimowym, ale również w święta, głównie ze względu na przyjazną atmosferę i atrakcyjny cennik. Kurorty takie jak Aleksandria, Sharm El Sheikh, Taba, Marsa El Alam, Hurghada są masowo oblegane. Odwiedzając Kair obejrzeć można niezwykły taniec brzucha i dyskoteki z muzyką arabską. Dla dzieci dodatkową atrakcją jest zoo i akwarium z licznymi gatunkami ryb. Niektórzy turyści decydujący się na wczasy all inclusive w ogóle nie opuszczają hotelu, który spełnia ich wszystkie oczekiwania związane z wypoczynkiem.

Wakacje w Egipcie

egipt wakacje w egipcie

Bardziej wymagający stawiają na przygodę i nie wyobrażają sobie urlopu bez zwiedzania zabytkowych i zachwycających miejsc. Prawie każdy wysokiej jakości hotel oddaje do użytku prywatne molo, pozwalające na podziwianie rafy koralowej. Bardziej ekstremalne jest jednak wykupienie nauki nurkowania, rafa koralowa oglądana z bliska zapiera dech w piersiach i pozwala na zrobienie fascynujących, podwodnych zdjęć. Niezwykłym, lecz drogim miejscem jest Luxor, zobaczyć tam można piękne świątynie, aleje sfinksów, muzeum mumifikacji. Miejsce to słynie z dokuczliwych handlarzy, którzy wręcz na siłę wymuszają zakup, kolejną wadą są wysokie temperatury w okresie od listopada do lutego.

egipt1

Najczęściej odwiedzanym miejscem są piramidy w Gizie, wzniesione ponad 4,5 tys. lat temu, stanowiące grobowce egipskich faraonów. Najwyższa budowla to piramida Cheopsa, będąca największą atrakcją turystyczną. Zajmuje około 53000m2, masa 6 milionów ton, budowa zajęła mniej więcej 20 lat, a konstrukcja składa się z ponad 2 milionów kamiennych bloków. Największy zachwyt wywołuje jednak rzeźba Sfinksa, który strzeże piramidy Chefrena.

Zwiedzając Egipt warto odwiedzić Półwysep Synaj i najdłuższą rzekę świata Nil. Niezapomnianym przeżyciem jest uczestnictwo w podróży karawaną i przejażdżka na wielbłądzie.

Po dniu pełnym wrażeń skosztować można popularnego egipskiego piwa Stella, lub Sakkara, bądź znanego w Egipcie wina o nazwie Omar Khayyam. Natomiast kebab, hummus, bisara, tabbula, kofta i makarona tworzą podstawowy jadłospis, którego warto spróbować, ze względu na tradycję arabską.

Egipt1

Wakacje w Egipcie są sposobem na niezwykle udany urlop, nie trzeba obawiać się o brzydką pogodę. Decydując się na wypoczynek w sezonie od lipca do września liczyć się trzeba z temperaturą przekraczającą 50oC. Od marca do czerwca ze względu na znośną temperaturę turystów jest najwięcej. Z roku na rok wycieczki last minute zyskały wielu zwolenników, wystarczy raz odwiedzić kurort w Egipcie, żeby odwiedzać to miejsce przynajmniej raz na 12 miesięcy. Przepiękne krajobrazy, zabytki, gorące słońce i błękitna woda przyciągają jak magnez niezwykłością egzotycznego klimatu.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (3 votes cast)
Wakacje w Egipcie - egzotyczny Egipt dla głodnych wrażeń, 10.0 out of 10 based on 3 ratings

Udostępnij!