Wakacje w Dubaju – podróż do Zjednoczonych Emiratów Arabskich

Wakacje w DubajuDubaj to drugie co do wielkości miasto położone w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Leży nad Zatoką Perską. Dubaj słynie z nowatorskich projektów budowlanych, imprez sportowych i rekordów Guinnessa. Dubaj oferuje turystom wiele zadbanych plaż, parki wodne, rekreacyjne, niezliczoną ilość hoteli.

Wakacje w Dubaju

dubaj

Językiem urzędowym jest język arabski, ale bez problemu porozumiemy się po angielsku. Dubaj jest najnowocześniejszym miastem, jednym ważniejszych centrów biznesu i handlu, ale przede wszystkim jest luksusowym kurortem turystycznym. Przypadnie do gustu turystom lubiącym miejski i aktywny styl życia. Liczne kluby, restauracje, dyskoteki, hotele, kluby sportowe, oraz otwarte plaże oferują turystom wiele atrakcji na najwyższym poziomie.

dubajj

Pogoda w Dubaju

W okresie polskiego lata odradza się wyjazdów, gdyż tam panują upały sięgające 40-50 stopni Celsjusza. Najlepiej wybrać się tam w okresie od października do kwietnia. Po przybyciu na miejsce należy przestawić zegarki o 3 godziny do przodu względem czasu polskiego.

Co warto zobaczyć w Dubaju

Burj Khalifa (Burj Dubai)– najwyższy budynek świata, zbudowany przez firmy Samsung Constructions, BESIX i Arabtec. Wysokość budowli wynosi 828 metrów, budynek posiada 163 piętra użytkowe. Jest tu wszystko czego dusza zapragnie: luksusowe apartamenty, eleganckie biura i restauracje, pełen przepychu hotel Armaniego, najwyżej położony na świecie basen. Jeżeli chcemy podziwiać piękną panoramę Dubaju możemy dostać się na 124 piętro budynku, bilety warto kupić w Internecie, gdyż w kasie mogą być 4 razy droższe. Widok z takiej wysokości z pewnością robi wrażenie.

burj khalifa

 

Burj al Arab – jest to najsłynniejszy hotel na świecie, duma Dubaju. Hotel oferuje gościom aż 7 gwiazdek i jest najbardziej luksusowym i jednym z najdroższych na świecie. Budynek stoi na sztucznej wyspie, kształtem przypomina żagiel, ma 321 m wysokości. Hotel posiada wyłącznie apartamenty, jest ich 202. W środku jest kilka restauracji, 2 baseny, pokoje z hydroterapią, masażami, sauną, solarium i jacuzzi, studio fitness, muzeum, biblioteka, lądowisko dla śmigłowców, kilkupiętrowe akwarium z kompletną, żywą rafą koralową. Nocą hotel oświetlany jest światłem o stale zmieniających się kolorach. Hotel stawia swoim gościom szereg wymogów, m.in. dotyczących ubioru i sposobu zachowania się, informując o tym przed zatwierdzeniem rezerwacji.

Dubai Aquarium & Underwater Zoo – Akwarium które jest jednym z największych akwariów morskich, w którym można podziwiać okazy fauny i flory morskiej. Miejsce to oferuje 33 tysiące różnych zwierząt, w tym 400 rekinów. Turyści mogą tu podziwiać z bliska prawie wszystkie zwierzęta chodząc w przezroczystym tunelu.

Dubai Aquarium & Underwater Zoo

Meczet Jumeirah Moschee – jest jednym z największych meczetów w mieście Dubaj, wzniesiony w 1975 roku, powstały w całości z kamienia. Wnętrze świątyni prezentuje styl staro arabski.

Meczet Jumeirah Moschee

Fontanna Burj – fontanna tańcząca w takt muzyki, oświetlana; jej obszar w poziomie to 275 metrów; natomiast strumień wody osiąga wysokość 150 metrów, fontanna przewyższa więc tę najbardziej znaną „tańczącą” fontannę z Las Vegas.

Fontanna Burji

Palm Islands wyspy palmowe – jest to zespół trzech największych sztucznych wysp na świecie: Palma Jumeirah, Palma Jebel Ali, Palma Deirah. Wszystkie wyspy są w kształcie palm. Na każdej wyspie znajdują się budynki mieszkalne, apartamenty, hotele, restauracje, sklepy.

DUBAI

Dubai Museum – muzeum prezentujące historię Dubaju; wśród eksponatów znajdują się między innymi: broń, tradycyjne stroje, instrumenty muzyczne.

Shopping Festiwal – święto obchodzone od końca stycznia do końca lutego; po raz pierwszy zorganizowane w 1997 roku; jego początki były stosunkowo skromne, obecnie to ogromne przedsięwzięcie, które przyciąga najbardziej znane marki światowe; galerie w tym okresie oferują produkty w najróżniejszych cenach, promocje, atraemirat-dubajkcje, pokazy.

Dubaj oferuje wiele atrakcji np. pustynne safari, Sand-Skiing czyli narciarstwo wydmowe, wyścigi wielbłądów, loty samolotem, jazda na skuterach wodnych, parki wodne, nurkowanie i wiele innych sportowych atrakcji. W Dubaju każdy znajdzie coś dla siebie.

Dubaj to miejsce, gdzie spotyka się tradycja z nowoczesnością, luksusem i przepychem. Każdy kto chce spędzić wakacje w Dubaju znajdzie wiele wyjątkowych atrakcji.

Justa 2013

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (3 votes cast)
Wakacje w Dubaju - podróż do Zjednoczonych Emiratów Arabskich, 10.0 out of 10 based on 3 ratings

Udostępnij!