Volvo XC90 pierwszy SUV szwedów

XC90 – pierwszy pojazd Volvo typu SUV. Produkowany jest od 2002 roku. Auto odniosło duży sukces rynkowy, szczególnie w USA. W 2003 roku zdobył tytuł North American Car of the Year, a w 2005 roku było to nawet najpopularniejsze Volvo na świecie. [hana-code-insert name=’Volvo Jazda’ /]

Tutaj znajdziesz najlepsze oferty wyjazdów wakacyjnych z biurem podróży.

W 2004, 2006 i 2007 roku XC90 przechodził kolejne modernizacje stylistyczne. Volvo XC90 korzysta z płyty podłogowej o oznaczeniu P2x, która jest wykorzystywana także w modelach S60, V70 i S80. Również w Polsce model ten cieszy się sporym zainteresowaniem. Choć poddawano go jeszcze liftingowym modernizacjom w latach 2006 i 2011, nie zmienia to faktu, że cała konstrukcja znana jest od roku 2002. Mimo upływu czasu, XC90 nadal prezentuje się naprawdę atrakcyjnie.

[hana-code-insert name=’Volvo 468′ /]

Volvo XC90

Bezpieczeństwo w Volvo XC90

Dbałość o dobre zdrowie pasażerów od zawsze była domeną Volvo. XC90 to pojazd przeznaczony do jazdy po wszystkich drogach – niezależnie od ich nawierzchni i warunków pogodowych. Modele Volvo wyposażone są w AWD, układ napędu na cztery koła zastosowany w XC90 działa całkowicie niezależnie od woli kierowcy, a więc rozdział mocy pomiędzy przednie i tylne koła odbywa się automatycznie tak, aby zapewnić najlepszą możliwą przyczepność na każdej nawierzchni. Elektronicznie sterowany układ AWD jest inteligentny. Obserwuje styk pojazdu z nawierzchnią drogi i ocenia sygnały, które kierowca otrzymuje za pośrednictwem kierownicy, pedału hamulca i pedału przyspieszenia. Informacje te pomagają określić czy – i jeżeli tak – to jaka jest potrzebna reakcja układu. Volvo XC90 charakteryzuje się jeszcze wieloma innymi innowacyjnymi rozwiązaniami technicznymi, które zapobiegać będą wypadkom grożącym wywróceniem pojazdu do góry kołami. W celu zredukowania ryzyka wywrotek, XC90 wyposażono w aktywny układ stabilizacji (RSC), co oznacza układ stabilizacji przechyłowej. Poziom bezpieczeństwa podnoszą laminowane szyby boczne, które ograniczają niebezpieczeństwo włamania, a podczas kraksy chronią pasażerów przed odłamkami. Kolejnym rozwiązaniem charakterystycznym dla Volvo jest układ BLIS (Blind Spot Information System), ostrzegający o zbliżających się pojazdach w tzw. martwym polu lusterek bocznych.

volvo xc90

[hana-code-insert name=’Volvo 468′ /]

Stylistyka

XC90 wygląda potężnie, masywnie i bardzo nowocześnie. Można stwierdzić, iż jest to jeden z ładniejszych samochodów terenowych. Należy zaznaczyć, że mimo potężnej bryły samochód prezentuje się bardzo elegancko. Piękno Volvo XC90 nie jest jedynie powierzchowne, lecz łączy się z kunsztownie wykończonym, luksusowym wnętrzem i pełnym siły wyglądem.

Wnętrze

Wnętrze zapewnia komfortowe warunki podróżowania dla siedmiu osób. Miejsca jest pod dostatkiem, zarówno dla pasażerów siedzących z przodu, jak i tych podróżujących z tyłu. Tylna kanapa jest bardzo wygodna. Miejsca na nogi nie brakuje. Całkowicie płaska podłoga i 1837 litrów pojemności przestrzeni bagażowej powinna chyba każdego zadowolić. Ponadto 600 kg ładowności. Deska rozdzielcza jest przejrzysta i łatwa w obsłudze, jak i cały kokpit, wykonana została z wysokiej jakości materiałów.

volvo xc90

Volvo XC90 jest doskonałym samochodem. Elegancki design, komfortowe wnętrze i świetne prowadzenie są na pewno dużymi atutami marki Volvo.

Jazda Próbna dostępna po kliknięciu baneru poniżej:

[hana-code-insert name=’Volvo 468′ /]

źródło: volvo

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 8.5/10 (4 votes cast)
Volvo XC90 pierwszy SUV szwedów, 8.5 out of 10 based on 4 ratings
Tutaj znajdziesz najlepsze oferty wyjazdów wakacyjnych z biurem podróży.