Światowy Dzień Kota

Luty to miesiąc wyjątkowy nie tylko ze względu na święto zakochanych – Walentynki, ale również na to, że nasi mali przyjaciele też mają powody do świętowania. Dziś mamy 17 lutego i nasze kochane kociaki obchodzą Światowy Dzień Kota.

Światowy Dzień Kota obchodzony był corocznie we Włoszech od 1990 roku. Dzień Kota w Polsce jest obchodzony od 2006 roku z inicjatywy Miesięczników “Kot” i Cat Club Łódź. Święto to ma podkreślić jak duże znaczenie w naszym życiu mają koty, ma nieść pomoc wolno żyjącym i bezdomnym kotom, a także ma uwrażliwić ludzi na często trudny los tych zwierzaków.

światowy dzień kota

Światowy Dzień Kota – obchody

W trakcie Światowego Dnia Kota organizuje się na terenie całego kraju m.in. pokazy kotów rasowych i akcje charytatywne pod hasłem: „Rasowce – Dachowcom”. Podczas tych akcji zbiera się pieniądze i dary dla bezdomnych kotów. W akcjach tych biorą również udział schroniska dla bezdomnych zwierząt. W akcji udział biorą hodowcy, kluby felinologiczne, osoby prywatne, instytucje, a także szkoły czy przedszkola. Dodatkowo obchodom towarzyszą: pokazy kotów, konkursy dla dzieci, wystawy prac artystycznych związanych z kocią tematyką, wystawy fotografii, gratisowe porady weterynaryjne, spotkania z lekarzami czy hodowcami. Święto to przyczynia się do integracji miłośników kotów. W trakcie obchodów Dnia Kota wybierany jest Kociarz Roku.

Kotki to przecudne zwierzątka, sama uwielbiam je najbardziej ze wszystkich zwierząt. Także dobrze, że mamy takie święto, bo kotki jak najbardziej na nie zasługują. Każdy kto miał lub ma kota z pewnością się z tym zgodzi.

Kochajmy swoje Koty :), a wszystkim Kociakom życzę szczęśliwego kociego życia, smacznych przysmaków, miłości i wspaniałej opieki.

A to Nasza mała kochana wariatka 😉

IMAG1361 IMAG1363

Justa 2013

Udostępnij!