Sposoby na zmniejszenie apetytu

Niektórzy chcą schudnąć, ale nie potrafią pohamować apetytu. Jest kilka sposobów by temu zaradzić. Pomogą nam one stłumić uczucie głodu, dzięki czemu utrzymamy idealną wagę ciała i przede wszystkim będziemy zdrowsi.

obżarstwo

Sposoby na zmniejszenie apetytu

Nasze ciało potrzebuje pożywienia, aby móc prawidłowo funkcjonować. Żywność stanowi „paliwo” dla naszego organizmu, ale nie każde „paliwo” działa korzystnie. Nasze ciało potrzebuje zdrowej żywności, a fast foody, żywność przetworzona nie są korzystne dla organizmu. Tak więc to co jemy ma ogromny wpływ na nasz organizm. Żołądek przyzwyczaja się do ilości pokarmu przyjmowanego podczas jednego posiłku, jeśli będziemy dostarczać mu coraz większe porcje, rozciągnie się, a my przybierzemy na wadze. To jest absolutnie złe zjawisko, dlatego musimy nauczyć się, jak tłumić swój apetyt. Oto sposoby:

  • W żadnym wypadku nie należy unikać jedzenia. Należy jeść 5 razy dziennie, 3 regularne posiłki i 2 przekąski. Nigdy nie najadajmy się do syta.
  • Ograniczmy w diecie cukry proste: cukier, czekoladę, białe pieczywo, winogrona, ciastka – po nich głód szybko wraca.
  • Pół godziny przed każdym posiłkiem należy wypić szklankę schłodzonej wody, by zapełnić żołądek.
  • Jedzmy jabłka, pomidory, płatki ryżowe, jajka, owoce morza, orzechy brazylijskie. Zawierają dużo chromu, który ogranicza apetyt na słodycze.
  • Jedzmy powoli, dokładnie przeżuwając każdy kęs. Dzięki temu nasz żołądek nie będzie musiał zbyt długo trawić pokarmu.
  • Warto gotować takie ilości jedzenia, jakie jest się w stanie skonsumować podczas jednego posiłku. Lepiej nie przechowywać resztek z obiadu, bo będą kusić.
  • Warto kontrolować swoje otoczenie – przekąski lub słodycze trzymane w zasięgu wzroku zwiększają głód i zachęcają do jedzenia.
  • Brak ruchu sprawia, że organizm z czasem się zakwasza i pojawia się duża ochota na słodycze. Ćwiczenia fizyczne poprawiają samopoczucie i obniżają poziom stresu, który często jest główną przyczyną obżarstwa.
  • Na ilość zjadanego pokarmu wpływ mają również kolory – niebieski zmniejsza apetyt. Odwrotnie działają: żółty, złoty i czerwony.

images

[hana-code-insert name=’UltraSlim’ /] [hana-code-insert name=’Acaiberry L’ /]

Uczucie głodu można dosyć łatwo zniwelować, jednak nie na długo. Najważniejsze jest to żeby uważnie przyglądać się swojemu organizmowi by stwierdzić czy na pewno jesteśmy głodni. Bardzo często tylko nam się wydaje, że byśmy coś jeszcze zjedli pomimo tego, że tak naprawdę tego nie potrzebujemy. Pamiętajmy też o tym, że wszystko jest dla ludzi, ale z umiarem 🙂

Justa 2013

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (3 votes cast)
Sposoby na zmniejszenie apetytu, 10.0 out of 10 based on 3 ratings