Sposoby na lekkie nogi

Zaczyna się od lekkiego bólu i mrowienia, a zaraz potem nasze nogi stają się opuchnięte. Takie objawy pojawiają się wraz z nadejściem upałów, czyli wiosną i latem. Co zrobić by pozbyć się takich dolegliwości. Znajdźmy sposoby na lekkie nogi 😉

lekkie nogi

[hana-code-insert name=’YR link’ /] [hana-code-insert name=’UltraSlim’ /]

Problemów z opuchniętymi nogami dostarczają nam m.in. brak ruchu, zła dieta, a także niestety i moda, mianowicie noszenie butów na wysokich obcasach. Jaki jest tego efekt? Co jakiś czas wokół kostek pojawia się opuchlizna. Przyczyną dolegliwości jest przede wszystkim złe krążenie krwi, zatrzymanie się wody w organizmie. Podobnie jest w przypadku mrowienia, występuje ono, gdy siedzimy przez dłuższy czas w jednej pozycji. Zjawiska te nie są zbyt przyjemne, ale dotykają bardzo wiele osób.

Sposoby na lekkie nogi

  • Sport. Zadbajmy o kondycję naszych nóg. Aby woda nie zalegała w tkankach, a krew krążyła bez przeszkód, należy jak najczęściej się ruszać. Poświęćmy chociaż godzinkę dziennie na na spacer lub pływanie, jazdę na rowerze lub rolkach. Doskonałe na wysmuklenie nóg i pozbycie się bolesnych dolegliwości jest też wchodzenie po schodach. Stanowi to cenną gimnastykę dla mięśni łydek. Pamiętajmy też, aby zrezygnować z zakładania nogi na nogę.
  • Odpoczynek na wysokim poziomie. Warto znaleźć czas na relaks w pozycji z nogami uniesionymi do góry. Wystarczy, że położymy się płasko, a nogi położymy w górze, np. oprzemy je o ścianę lub podłożymy pod nie poduszkę. W takiej pozycji krew i limfa mogą swobodnie przemieszczać się z nóg w kierunku serca. Dzięki temu nie będą zalegały w nogach, co jest jedną z przyczyn powstania obrzęków, a w przyszłości może to doprowadzić do powstania żylaków.
  • Zimna woda zdrowia doda. Chcąc się zrelaksować i przynieść ulgę swoim obolałym nogom, zafundujmy sobie kąpiel w chłodnej wodzie. Każdego dnia po przyjściu do domu możemy schłodzić nasze nogi, chwilę polewając je zimnym prysznicem. To obkurczy naczynia krwionośne i zapobiegnie zastojom.

kostki lodu

  • Kojący chłodny masaż kostkami lodu. Wystarczy kilka kostek lodu zawinąć w bawełnianą ściereczkę i przesuwać kolistymi ruchami po nogach. Można masaż wykończyć zimnym prysznicem.
  • Kąpiele naprzemienne. Polewanie nóg ciepłą wodą, a potem zimną pobudza krążenie krwi i usuwa zmęczenie po całym dniu. Natrysk o wyższej temperaturze powinien trwać dwa razy dłużej niż chłodny. Jest to doskonała gimnastyka dla naszych naczyń krwionośnych.
  • Pijmy wodę. Należy pić codziennie co najmniej 2 litry wody. Najlepiej żeby była to woda niegazowana. Pijąc dużo wody oczyścimy organizm. Woda ułatwia oczyszczanie się organizmu z toksyn, dzięki temu żyły też funkcjonują sprawniej.

masaz stóp

  • Masaż stóp. Masaż stóp to jeden z najprzyjemniejszych sposobów na relaks. Odpręża, uspokaja i wycisza. Masaż stóp sprawi, że nasza krew zacznie szybciej krążyć, polepszy się przemiana materii, a toksyny będą szybciej usuwane z organizmu. Taki masaż możemy wykonać sobie sami, lub poprosić swoją drugą połówkę. Ja mam to szczęście, że moja druga połówka robi mi taki masaż kiedy tylko chcę, nawet nie muszę prosić 🙂 Coś wspaniałego 😉
  • Odpowiednia dieta. Jedzmy dużo warzyw i owoców bogatych w błonnik, ograniczmy tłuszcze, tłuste sery, mięsa i sól, która sprzyja zatrzymywaniu wody.

Podsumowując, sport jest bardzo ważny w naszym życiu, chcąc mieć zdrowe nogi nie unikajmy sportu i ćwiczeń, znajdźmy dla niego czas każdego dnia. Oprócz sportu ważna jest także nasza dieta, oraz picie dużej ilości wody. Dbajmy o nasze nogi, mają nas nosić przez całe życie 😉

Justa 2013

Udostępnij!