Rejestracja Kart SIM już jest obowiązkowa

Rejestracja kart SIM w Polsce to skutek nowej ustawy antyterrorystycznej. Operatorzy w obawie o zyski zachęcają do rejestracji kart. Oto co proponują w zamian.


Rejestracja jest już obowiązkowa dla nowych numerów, a każdy kto nie chce mieć wyłączonego numeru musi zarejestrować kartę do 2 lutego 2017. Sama ustawa weszła w życie 25 lipca 2016 i od tego momentu numer niezarejestrowany nie będzie aktywowany. Czyli kupujemy numer, ale żeby z niego skorzystać musimy go zarejestrować.

Ta ustawa, pod przykrywką działań antyterrorystycznych, to problem dla operatorów, których zyski w mniej więcej połowie pochodzą z kart PrePaid. Stąd też aktywne promowanie rejestracji numerów. Dopiero wtedy okaże się ile kart naprawdę jest użytkowanych.

Osoba fizyczna może zarejestrować do 20 numerów, firma do 100. (Orange)

Pojawia się wiele pytań, na które trudno odpowiedzieć.

Kiedy karta będzie wyrejestrowana? Co jak zgubimy i nie zgłosimy? Czy możemy sprawdzić, które karty są na nas zarejestrowane? Itd.

Odpowiedzi na część pytań znajdziecie na blogu Orange.

Czas na konkrety:

Rejestracja kart SIM – co z tego będę miał

Orange i Nju Mobile

1000 minut do wszystkich i 10GB na 30 dni – rejestracja w salonie Orange, i aby otrzymać bonus w ciągu 60 dni od rejestracji wysyłamy SMSa o treści BONUS na bezpłatny numer 80028 – szczegóły.

Plus

500 zł, 50 GB oraz Rok Ważności Konta, rejestrujemy w salonie Plusa lub Cyfrowego Polsatu – szczegóły.

Play

100 zł, 10 GB oraz Rok Ważności Konta – szczegóły.

Czy to coś da? Zapewne nie, Polska jest nielicznym z krajów Europy, któremu terroryzm nie grozi. Za to bardzo grożą zbędne komplikacje.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (2 votes cast)
Rejestracja Kart SIM już jest obowiązkowa, 10.0 out of 10 based on 2 ratings

Udostępnij!