Piękne stopy

Stopy są niezwykle ważną częścią naszego ciała, w końcu to na nich spoczywa ciężar noszenia nas przez całe nasze życie. Zwykle poświęcamy im mało czasu na pielęgnacje. Zobaczmy 3 kroki do tego, aby mieć piękne stopy.

Piękne stopy

Kosmetyki naturalne, roślinne i ekologiczne.

Zimą nasze stopy są uwięzione w ciepłych butach przez wiele godzin w ciągu dnia. Mogą nas boleć, puchnąć. Nie czekajmy do wiosny, zacznijmy dbać o nasze stopy już teraz Krótki i relaksujący domowy zabieg sprawi, że staną się zdrowe i miękkie.

3 kroki do pięknych stóp:

Piękne stopy

1. Do miski z ciepłą wodą należy wsypać garść pachnącej soli do stóp z lawendą, olejkiem herbacianym lub rozgrzewającym wyciągiem z imbiru. Następnie należy moczyć nogi przez ok. 10 minut. Taka kąpiel zapewni stopom komfort oraz odpowiednio zmiękczy naskórek, który łatwiej będzie później usunąć.

2. Po wysuszeniu stóp, należy dokładnie zetrzeć pięty tareczką. Nie należy zapominać o bokach stopy i zgrubiałej skórze pod palcami. Można używać pumeksu, ale po jego użyciu należy go dokładnie umyć i osuszyć, gdyż jest on dobrym siedliskiem dla bakterii. Pumeks trzeba regularnie wymieniać.

3. Na koniec należy posmarować stopy kremem. Powinien być to krem przeznaczony właśnie do pielęgnacji skóry stóp, ponieważ tylko taki jest w stanie zaspokoić wszystkie jej potrzeby. Skóra wchłonie kosmetyki jeszcze lepiej, jeśli na stopy nałożymy bawełniane skarpetki.

Jeżeli będziemy dbać o stopy codziennie i systematycznie będziemy im fundować kąpiel oraz złuszczanie naskórka, z pewnością do wiosny będziemy cieszyć się pięknymi stopami.

 Justa 2013

VN:R_U [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
Piękne stopy, 10.0 out of 10 based on 1 rating

Udostępnij!