Perfekcyjnie umyte włosy

Wydawało by się, że mycie włosów to tylko taki prosty zabieg, ale jednak nie zawsze go dobrze wykonujemy. Zdrowe i błyszczące włosy są ozdobą dla każdego człowieka. Ale żeby włosy ładnie wyglądały, trzeba je właściwie pielęgnować. Zobaczmy zatem jak powinny wyglądać perfekcyjnie umyte włosy.

mycie wlosów
źródło: polki.pl

[hana-code-insert name=’Najlepsze oferty w caej Polsce do 70 taniej’ /] [hana-code-insert name=’YR link’ /]

Perfekcyjnie umyte włosy

Aby mieć sprężyste, puszyste i lśniące włosy wystarczy stosować kilka podstawowych zasad:

Zasada nr 1: Woda urody doda

Gorąca woda wykluczona. Wysusza ona skórę głowy i wzmaga pracę gruczołów łojowych, przez co włosy się przetłuszczają szybciej. Zawsze myjmy włosy wodą letnią . Za to na koniec chwilkę można polewać wodą zimną, co domknie łuski włosów, a ich powierzchnia stanie się gładka i lśniąca.

Zasada nr 2: Mniej znaczy lepiej

Szampon stosujemy w małych ilościach. Na jedno mycie wystarczy tyle, ile mieści się w zagłębieniu dłoni. Szamponu nigdy nie należy lać bezpośrednio na głowę. Niewielką jego ilość wlewamy w dłoń, rozcieńczamy z odrobiną wody i dopiero wtedy nanosimy na włosy.

Zasada nr 3: Raz czy dwa?

Najlepiej nakładać szampon dwa razy. Najpierw wymasować skórę głowy, następnie umyć same kosmyki. Jeżeli włosy myjemy codziennie, wystarczy, że szampon nałożymy tylko raz.

Zasada nr 4: Szampon

Ważne jest, aby szampon, którego używamy, był dostosowany do rodzaju włosów. Na rynku dostępne są szampony przeznaczone do włosów suchych, normalnych, przetłuszczających się oraz do włosów wymagających specjalnej pielęgnacji, np. farbowanych.

Zasada nr 5: Odżywka

Najlepiej jest stosować odżywkę ze spłukiwaniem, nie obciąża tak włosów. Odżywki czy balsamy do włosów spłukujemy bardzo dokładanie.

Zasada nr 6: Wycieranie włosów – siła delikatności

Włosy mokre są bardzo wrażliwe. Dlatego nie wolno ich trzeć ręcznikiem. Lepiej dociskać go do powierzchni pasm, aby wchłonął wodę.

suszenie

Zasada nr 7: Suszenie

Włosy powinny schnąć naturalnie. Jeżeli nie ma innej możliwości i zmuszeni jesteśmy do skorzystania z suszarki, to wybierzmy najchłodniejszy strumień powietrza. Należy suszyć wzdłuż pasm, rozproszonym, chłodnym powietrzem, nadając im kierunek zgody z kształtem fryzury.

Justa 2013

VN:R_U [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (2 votes cast)
Perfekcyjnie umyte włosy, 10.0 out of 10 based on 2 ratings