Paznokcie idealne

Każda z nas marzy o tym, aby mieć idealne, zadbane paznokcie. Zobaczmy jak prawidłowo o nie dbać i je pielęgnować. Nie ma paznokci bez problemów. Ale każdy z nich można rozwiązać.

paznokcie idealne

ABC pielęgnacji

Lekcja piłowania – stan naszych paznokci zależy od sposobu w jaki je piłujemy. Najlepiej jest wybrać do piłowania pilniczek szklany lub papierowy. Metalowy jest zbyt ostry i może spowodować rozdwajanie się płytki. Nie wolno piłować wilgotnych paznokci, gdyż są wtedy miękkie i podatne na uszkodzenia. Piłując paznokcie należy wykonywać ruchy tylko w jedną stronę.

paznokcie idealne

[hana-code-insert name=’YR link’ /]

Wycinanie skórek – Zadzierające się skórki to bolesny problem. Jak sobie z tym poradzić:

  • nie wycinać skórek, nawet jeżeli mocno zachodzą na płytkę, bo ich krawędzie będą nierówne i pełne zadziorków. Należy usuwać cążkami tylko te elementy, które odrastają lub są naderwane. Resztę należy odsuwać za pomocą specjalnego patyczka.
  • nie odsuwać skórek “na sucho” – najpierw należy zanurzyć dłonie na kilka minut w ciepłej wodzie lub posmarować skórę specjalnym preparatem i poczekać aż zmięknie.
  • gdy kremuje się dłonie zawsze odrobinę kosmetyku należy wcierać w miejsca wokół paznokci. Możemy użyć także specjanych odżywek oliwek do skórek.

paznokcie idealne

Odżywki – jeżeli mamy kłopoty z paznokciami wystarczy dobrać odpowiednią odżywkę i kłopoty znikną. Odżywki do paznokci są skarbnicą składników, które pomagają odbudować i wzmocnić płytkę paznokcia, a nawet przyspieszyć jego wzrost. Jeśli nie wiemy jak dobrać odpowiednią odżywkę, należy przyjrzeć się naszym paznokciom i ocenić ich kondycję. Przesuszone, szybko się rozdwajają i łamią. Brakuje im magnezu i krzemu, które zapewni im odżywka do łamliwych i wrażliwych paznokci. Wygląd płytki z poprzecznymi prążkami poprawi odżywka wygładzająca z krzemem i silikonem, która uzupełni drobne bruzdki. Cienkie paznokcie wzmocni nam preparat utwardzający i odżywki pobudzające wzrost z witaminami z grupy B i bogate w składniki mineralne.

Preparaty witaminowo – minerałowe – aby wzmocnić dodatkowo nasze paznokcie możemy “łykać” tabletki zawierające wyciąg ze skrzypu i pokrzywy żelazo, krzem, cynk, miedź oraz witaminy. Aby kuracja była skuteczna najlepiej stosować ją co najmniej przez miesiąc.

Justa 2013

Udostępnij!