Pattaya – wczasy w Tajlandii

Pattaya – to miasto w Tajlandii położone nad Zatoką Tajlandzką. Jest jednym z najbardziej popularnych kurortów turystycznych, nazywany “Tajską Riwierą”.  Zobaczmy co oferuje turystom.

Pattaya – wczasy w Tajlandii

Pattaya położona jest nad Zatoką Tajlandzką, ok. 140 km od Bangkoku. Słynie z nocnego życia, wspaniałej słonecznej pogody oraz pięknych plaż. Pattaya ma do zaoferowania szeroką gamę atrakcji sportowych, duży wybór hoteli o różnym standardzie, wiele barów i restauracji, dyskotek i klubów nocnych. Każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie.

Ciekawe miejsca:

Walking Street – to najbardziej znana ulica w mieście, przy której znajdziemy wiele restauracji, dyskotek, barów, klubów ze striptizem, salonów masażu. Po zmroku miejsce to tętni życiem i na każdym kroku można spotkać “panie lekkich obyczajów” oferujące swoje usługi. Nie ma w tym nic dziwnego, gdyż Pattaya słynie z seksturystyki.

Floating Market – jest to pływający targ, podzielny jest on na cztery części odpowiadające regionom Tajlandii. Koncepcja Targu pokazuje jak żyją ludzie tych poszczególnych regionów, jakie produkty wytwarzają i jakie mają tradycje. Na targu możemy kupić wyroby tajskiej kultury, tj.: drewniane rzeźby, srebrną biżuterię, tradycyjne tkaniny, wyroby z papieru, wyroby z jedwabiu, itp. Jest to również świetne miejsce na spróbowanie egzotycznej kuchni. Po targu można poruszać się łodzią albo piechotą po licznych pomostach i mostkach ponad kanałami.

Nong Nooch Tropical Botanical Garden – to ogromny ogród botaniczny oferujący szereg atrakcji dla całych rodzin. Znajdziemy tam wiele tematycznych ogrodów skupiających roślinność z całego świata, m.in.: XVII wieczny ogród francuski, europejski ogród renesansowy. Atrakcją są pokazy sztuk walki na miecze, tajskiego kickboxingu, a także występy słoni.

Sanktuarium Prawdy –  to ogromna budowla sakralna wykonana całkowicie z drewna, bez użycia gwoździ, czy innych metalowych połączeń. Budowa Sanktuarium Prawdy to ogromne, wciąż nieukończone przedsięwzięcie. Budowę rozpoczęto w roku 1981, a całkowite wykończenie planuje się na rok 2025. Budynek sanktuarium zarówno z zewnątrz, jak i od wewnątrz zdobią przepiękne rzeźby misternie wykonane w drewnie, przedstawiające starożytne wyobrażenia: Ziemi, Wiedzy i Filozofii.

Mini Siam Miniature Village – park miniatur, zgromadzono tam miniaturowe modele najważniejszych zabytków w Tajlandii. Oprócz budowli tajskich jest tam strefa, gdzie prezentowane są miniatury najbardziej znanych obiektów z całego świata.

Plaże: 

Pattaya Beach – to plaża położona w centrum miasta. Tuż przy tej plaży usytuowanych jest wiele hoteli, restauracji , centrów handlowych. Pattaya Beach jest najbardziej hałaśliwą i zatłoczoną plażą.

Jomtien Beach – piaszczysta plaża, położona ok. 2 km na południe od miasta. Idealna dla osób pragnących spokoju. Miłośnicy sportów wodnych mogą korzystać ze wszystkich atrakcji: jazdy na nartach wodnych, kitesurfingu, parasailingu i windsurfingu.

Wyspa Koh Larn – zwana Koralową Wyspą, znajduje się ona na południe od miasta. Na wyspę można dostać się promem lub łodzią motorową. Wyspa posiada kilka pięknych plaż i warto ją odwiedzić.

Pattaya corocznie odwiedzana jest przez miliony turystów, jeżeli mamy ochotę na odrobinę egzotyki to z pewnością jest to miejsce warte uwagi.

Justa  2019

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (2 votes cast)
Pattaya - wczasy w Tajlandii, 10.0 out of 10 based on 2 ratings

Udostępnij!