Oczyszczająca dieta wodna

Dieta wodna to jedna z najmniej radykalnych diet pomagających w utracie zbędnych kilogramów. Dietę wodną stosować może praktycznie każdy. Nie wymaga ona ani intensywnych ćwiczeń, ani ograniczenia ilości spożywanych posiłków.

02A12QUZ

Wypróbuj suplement Ultraslim System Wypróbuj działanie AcaiBerry.

Oczyszczająca dieta wodna

Dieta ta charakteryzuje się tym, że w czasie jej stosowania wypija się dużą ilość wody, która ma zbawienne działanie na organizm. Oczyszcza go z toksyn i szkodliwych produktów przemiany materii. Od picia wody powinien się zacząć nasz dzień. Po przebudzeniu powinniśmy wypić 1-2 szklanki wody z dodatkiem soku z cytryny. Woda powinna zastąpić także drugie śniadanie. Trzy posiłki główne, zjadane w ciągu całego dnia, powinny być lekkostrawne. Między posiłkami woda. W ten sposób organizm cały czas dostaje sygnały o nieustannym poczuciu sytości. Ważne, by była niegazowana, nie musi być mineralna. Należy wypijać jej co najmniej 2 litry dziennie. Śniadanie należy oprzeć na owocach i warzywach, dla urozmaicenia wykorzystać można muesli, lub przyrządzić sałatkę. Zastosować można także chociażby chrupkie pełnoziarniste pieczywo. Obiad w głównej mierze oparty jest na warzywach, z których można przyrządzić zupę w formie przecieru, czy sałatkę z warzyw ugotowanych na parze. Dozwolone jest także wykorzystanie na przykład ryżu, oraz niewielkiej porcji ugotowanego, lub upieczonego chudego, drobiowego mięsa. Na podwieczorek możemy sobie pozwolić na jogurt lub kefir z dodatkiem owoców. Na kolację polecana jest sałatka z pomidorów, lub innych warzyw. Dopuszczalne jest zjedzenie na kolację chrupkiego pieczywa z chudą wędliną.

Jak każda dieta, ta również ma swoje wyrzeczenia.

  • Przede wszystkim należy unikać tłustych potraw oraz cukrów,
  • Odpadają również słodzone i gazowane napoje,
  • Picie kawy nie jest zabronione, ale należy ją ograniczyć. Zamiast tradycyjnej małej czarnej lepiej napić się kawy zbożowej,
  • W trakcie trwania diety starajmy się nie jeść sera oraz mleka krowiego,
  • Wyrzeknijmy się również czekolady, chipsów, jedzenia typu fast food, itp.

woda 1

Zalety diety wodnej

  • Dieta wodna ma mnóstwo zalet. Po pierwsze jest niedroga;
  • Jest nieskomplikowana – jej zasady są bardzo proste, należy pić dużo wody;
  • Nie wymaga żadnych ograniczeń.

Jak widać dieta ta, jest prosta. Najważniejsze w niej jest przestrzeganie zasady wypijania co najmniej 2 litrów wody dziennie pomiędzy posiłkami. Warto wspomnieć o tym, że najlepsza jest zimna woda. Im bardziej zimna, tym więcej ona spala kalorii. Dlaczego? Gdy zimna woda trafia do organizmu, zostaje on zmuszony do spalenia większej ilości kalorii. Dzieje się tak dlatego, że organizm potrzebuje większej ilości energii do jej zagrzania. Ponadto pamiętajmy aby spożywane dania były przygotowywane według zasady niewielkich porcji, opartych na bazie zdrowej i lekkostrawnej żywności.

Justa 2013

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (4 votes cast)
Oczyszczająca dieta wodna, 10.0 out of 10 based on 4 ratings

Udostępnij!