Niesamowite baseny na świecie

Zima trwa, ale kto z nas nie marzy o słoneczku w lecie i o tym, by wskoczyć i popływać w basenie. Większość lubi w upalne dni ochłodzić się w basenie, jest to świetna forma wypoczynku. Zobaczmy kilka niesamowitych basenów na świecie. W takich basenach z pewnością każdy z nas chciałby chodź raz się wykąpać.

1. San Alfonso del Mar – jest to kurort położony w środkowej części Chile nad Oceanem Spokojnym. Jest tam największy basen świata. Jego powierzchnia wynosi 8 hektarów, głębokość 35 metrów, a jego długość przekracza kilometr. Basen został wpisany do Księgi rekordów Guinnessa, ma wiele atrakcji. Są zatoczki, w których cumują łódki. Są też mniejsze baseniki i zbiorniki kryte – na wypadek, gdyby pogoda zawiodła.

san-alfonso-del-mar

san alfonso

2. Perivolas – Grecja – basen znajduje się w greckim Santorini. Jest to jeden z najbardziej znanych basenów hotelowych. Niezwykły taras widokowy zapewnia wspaniałą panoramę miasta i Morza Egejskiego. Basen w Periovolas jest chętnie fotografowany i niejednokrotnie już gościł na okładach znanych pism.

Perivolas - Grecja

3. Marina Bay Sands Skypark – kurort Marina Bay Sands w Singapurze wyróżnia się tym, że na jego szczycie znajduje się liczący ok. 150 m basen, jest to najwyżej położony basen na świecie. Taras znajduje się ponad 200 metrów długości nad ziemią i zajmuje 12,5 tys. metrów kwadratowych. Akwen pozbawiony jest krawędzi, widok zanurzonych w nim ludzi oglądających panoramę miasta robi wrażenie. Umiejscowiono go na trzech wieżach hotelu.

Marina Bay Sands Skypark Marina-Bay-Sands-Skypark Marina-Bay-Sands-Skypark-Pool

4. Golden Nugget, Las Vegas, USA – luksusowy hotel w Las Vegas oferuje gościom basen, obok którego znajduje się akwarium z krwiożerczymi zwierzętami. Dla żądnych wyjątkowo mocnych wrażeń przygotowano zjeżdżalnię z przezroczystymi ściankami, przechodzącą przez akwarium dla drapieżników. Mocne wrażenia gwarantowane.

Golden Nugget, Las Vegas, USA golden-nugget-pool3

5. Błękitna Laguna – to otwarte kąpielisko geotermalne, położone w Islandii, niedaleko Reykjawiku. Woda morska w Błękitnej Lagunie osiąga temperaturę nawet 40 st. C, jest bogata w minerały i związki siarki i krzemu.

błękitna laguna

Podróżuj komfortowo z Lufthansą

6. Ubud Hanging Gardens, Indonezja – jest to luksusowy kurort na wyspie Bali w Indonezji. Wille w tym kurorcie dysponują prywatnymi basenami, z których rozpościera się piękny widok na rzekę Ayung. Ponieważ pokoje mieszczą się na różnych wysokościach, przylegające do nich baseny wyglądają niczym piętrowe tarasy.

ubud-hanging-gardens-resort-pool

7. The Library, Kon Samui, Tajlandia – basen ten znajduje się w Tajlandii, wypełniony jest wodą o czerwonej barwie, która wraz z błękitem nieba stanowi wspaniałe warunki do odpoczynku.

the_library_koh_samui

8. Ocean Dome, Miyazaki, Japonia – Ocean Dome położony w mieście Miyazaki to największy kryty basen świata. Basen ma 300 metrów długości i 100 metrów szerokości. Wewnętrzna strona dachu imituje błękitne niebo z chmurkami. Basen posiada sztuczny wulkan oraz posiada system generowania fal.

Ocean Dome, Miyazaki, Japonia

 

9. Nemo 33, Bruksela, Belgia – jest to najgłębszy basen świata. Ma ponad 33 metry głębokości, wypełnia go ponad 2 500 000 litrów niechlorowanej, przefiltrowanej wody o stałej temperaturze 30 stopni Celsjusza. Dla miłośników nurkowania w basenie zbudowano kilka podwodnych jaskiń na głębokości 10 metrów.

belgia nemo 33 7

10. Devil’s Pool, Wodospady Wiktorii, Zambia – jest to najbardziej nietypowy basen na świecie. Mierzące 111 m wysokości Wodospady Wiktorii leżą na granicy pomiędzy Zambią i Zimbabwe. Na szczycie tych wodospadów, gdzie woda płynie jeszcze dość spokojnie, uformowany jest naturalny basen skalny nazywany Devil’s Pool. Można w nim pływać od września do grudnia, kiedy poziom wody jest niski.

Devil's Pool, Wodospady Wiktorii, Zambia

11. The Joule Hotel, Dallas, USA – jest to basen umiejscowiony na krawędzi dziesiątego piętra Joule Hotel w Dallas. Basen jest zawieszony bezpośrednio nad ulicą, przez co osoby w nim pływające mają wyjątkowy widok na centrum Dallas.

The Joule Hotel, Dallas, USA

joule_dallas

12. Badeschiff, Berlin, Niemcy – jest to basen umiejscowiony na rzece. Szprewa, rzeka przepływająca przez Berlin, jest zbyt zanieczyszczona, by można było w niej pływać, więc Niemcy znaleźli sposób by wykąpać się w rzece nie wchodząc do niej;). Basen ma długość 32,50 m i szerokość 8,20 m. Kompleks zawiera sauny, solarium, fitness.

Badeschiff, Berlin, Niemcy

Justa 2013

VN:R_U [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
Niesamowite baseny na świecie, 10.0 out of 10 based on 1 rating

Udostępnij!