Nalewka Kapucyńska zalety i właściwości

Jeżeli słowo “nalewka” dobrze ci się kojarzy to już jesteś na dobrej drodze do zdrowego życia. Jeżeli nie znasz Nalewki Kapucyńskiej to koniecznie przeczytaj – pomaga na szereg uciążliwych dolegliwości.

Nalewka Kapucyńska zalety i właściwości

Nalewka kapucyńska jest napojem alkoholowym(vol.55%), sporządzonym według zakonnej receptury, którą od ponad 100 lat przechowują Bracia Kapucyni. Jest to naturalny preparat, sporządzany z ziół i żywic. Zakon Kapucynów jest jedynym wytwórcą balsamu, tym samym strzeże on wiernie jego oryginalności i autentyczności.

Nalewka Kapucyńska

Dawkowanie:
Zwykle jest to 40-50 kropli (sam lub na cukier). Nie należy mieszać go z innymi płynami (wodą, herbatą, mlekiem itp.). Przyjmować w zależności od potrzeb zazwyczaj trzy razy dziennie przez trzy tygodnie i powtórnie zastosować po co najmniej tygodniowej przerwie. Zażywanie balsamu na czczo, ok. pół godziny przed jedzeniem, znacznie podnosi skuteczność jego działania. Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.

Skład:
Alona, kłącze rzewienia, ekstrakt kory kruszyny, propolis, miód, korzeń arcydzięgla, zestaw żywic balsamicznych, naturalne dodatki smakowe i zapachowe, spirytus rektyfikowany, woda. Zawartość etanolu: max. 60 %.

Z ulotki – Balsamu kapucyńskiego możemy używać:

  • Podczas zapalenia gardła, przy utrudnionym przełykaniu i piciu, należy zażyć 2-3 razy dziennie po łyżeczce balsamu, z wolna płyn połykając lub lepiej pędzlować gardło, a ból i zapalenie wkrótce znikną.
  • Przy próchnicy i psuciu się zębów, kiedy wystąpi zapalenie okostnej, a ma się uczucie jakby bolący ząb się wydłużył. Łyżeczka balsamu, wzięta do ust, po krótkim czasie uśmierza ból, a wzmacniając chory ząb, leczy go. Jeśli zęby są popsute, należy tak robić przez dłuższy czas.
  • Balsam ten jest doskonałym środkiem przeciw robakom, wywołującym bardzo często konwulsje u dzieci. Po użyciu pół łyżeczki, lub nawet i mniej – stosownie do wieku – ustępują zagrażające życiu drgawki. Częste zażywanie balsamu zapobiega ponownemu występowaniu tej choroby.
  • Jest idealnym środkiem leczącym rany cięte czy kłute, a nawet i postrzałowe wskroś biegnące. Zwilżenie rany balsamem łagodzi ból, nie dopuszcza zapalenia i ropienia. W przypadkach kiedy potworzyły się z ran otwory, należy balsam wpuszczać do rany, a nic ponadto tam nie wkładać, gdyż balsam sam ranę oczyszcza. Gdy rana szeroka (ziejąca) jest, należy brzegi nieco ściągnąć i balsamem dobrze, a często ranę zwilżać Nie trzeba balsamu przykładać ogrzanego. Krótki ból powstający przy jego stosowaniu znika po kilku minutach.
  • Znakomite jest działanie balsamu na wątrobę i na wzdęcia. Kroplami kilka razy dziennie wzięty na cukrze balsam zmniejsza obrzęk wątroby, uśmierza bóle, rozpędza wiatry i przywraca utracony apetyt. Źle trawiące żołądek i kiszki w krótkim czasie, pod działaniem tegoż balsamu, wracają na powrót do swych normalnych funkcji.

  • Balsam kapucyński jest wedle poczynionych doświadczeń najsilniejszym środkiem ochronnym przeciw chorobom zakaźnym.
  • Balsam jest wypróbowanym środkiem przeciw kurczom żołądka i najgwałtowniejszym kolkom. Chroniczne boleści brzucha usuwa zupełnie, jeśli się go przez pewien czas zażywa. Czynności żołądka reguluje doskonale.
  • Rano na czczo dłuższy czas zażywany, odflegmia i czyści płuca, leczy owrzodzenia krtani i łagodzi katar płucny.
  • Bóle głowy uleczyć można nacierając tym balsamem czoło, a same często wąchanie i wciąganie balsamu odświeża umysł, wzmacnia pamięć, nie dopuszcza do zawrotów głowy.

Nalewka kapucyńska ma specyficzny smak, który dla wielu jej odpychający. Ale co ciekawe można się do niego przyzwyczaić, choć jest to ciężkie. Jeżeli nie musisz nie używaj cukru – pij taką jaka jest.

Justa 2016

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 7.4/10 (39 votes cast)
Nalewka Kapucyńska zalety i właściwości, 7.4 out of 10 based on 39 ratings

Udostępnij!