Najdziwniejsze restauracje świata

Pewnie nie raz zdarzyło się nam jeść jakiś posiłek w restauracji. Zazwyczaj oczekujemy by jedzenie było smaczne i lokal przyjemny. Ale na świecie istnieje wiele restauracji nietypowych. Restauratorzy prześcigają się w pomysłach w jaki sposób przyciągnąć klienta. Jedzenie w restauracji nie musi być tylko ucztą dla podniebienia, może być niezapomnianym przeżyciem. W najdziwniejszych restauracjach świata, można odnieść wrażenie, że w takim miejscu górę nad menu biorą atrakcje, dalekie od tych kulinarnych. Zobaczmy zatem najdziwniejsze restauracje świata.

[ hana-code-insert ] 'Lufthansa 536×152' is not found

Najdziwniejsze restauracje świata

 • Modern Toilet Restaurant (Tajwan) – to tajwańska sieć restauracji, urządzonych na wzór toalety. Goście lokalu siedzą na sedesach i jedzą z wanny lub zlewu. Potrawy serwowane są na deskach klozetowych, mydelniczkach, miniaturowych pisuarach. Zamawiający zupę dostaną ją w sedesie, a jeśli ma być bardzo gorąca, sedes będzie zamknięty. Ręce natomiast wytrzemy papierem toaletowym. Menu jest normalne, jak w każdej innej restauracji, jedynie niektóre dania, np. lody swoim kształtem i kolorem mogą przypominać…kał. Mimo to, restauracja jest chętnie odwiedzana, a wieczorami z trudno tu znaleźć wolny stolik.

modern-toilet

 • Nyotaimori (Japonia) – to japońska restauracja, w której główną atrakcją jest „body sushi”. Pomysł na japońską restaurację Nyotaimori, wywodzi się z niezwykle rzadkiej praktyki serwowania sushi lub sashimi na ciele nagiej kobiety. Jednak klienci tej restauracji nie tyle jedzą potrawy umieszczone na ciele, co całą potrawę uformowaną na podobieństwo ciała człowieka. Danie w formie ludzkiego ciała z ciasta jest podawane na czymś w rodzaju przenośnego stołu operacyjnego, który jest wwożony do sali jadalnej. Wnętrze tego “kanibalistycznego sushi” przypomina ludzkie narządy, a czerwony sos umieszczony w warstwie “skóry”, po jej nacięciu sprawia wrażenie prawdziwej krwi.
 • Dinner in the Sky to niezwykła restauracja, która serwuje dania w powietrzu na wysokości 45 metrów. Pierwsza znalazła się w Brukseli, ale pomysł spodobał się też w innych krajach. Specjalnie zaprojektowany stół i krzesła są unoszone przez dźwig. Każdy uczestnik przypięty jest specjalnymi pasami do foteli, które obracają się o 180 stopni. Spożywanie posiłku kilkadziesiąt metrów nad ziemią to ogromne przeżycie. Tym bardziej, że w tle można obserwować najpiękniejsze zabytki danego miasta. Dinner in the Sky może się odbywać się w różnych warunkach atmosferycznych. Nad stołem znajduje się specjalne zadaszenie, które osłania uczestników od opadów deszczu lub śniegu. Podniebne posiłki są serwowane już w ponad 30 krajach, między innymi w Hiszpanii, we Francji, w Anglii, w Izraelu oraz w Polsce.

dinner in the sky

 • Guolizhuang Penis Restaurant (Pekin) – w Pekinie znajdziemy ekskluzywną restaurację, serwującą głównie… zwierzęce penisy. Potrawy ze zwierzęcych narządów poprawiają męskie libido i podnoszą poziom testosteronu. Z bogatego menu możemy sobie wybrać organ rozrodczy psa, jaka, osła, foki i innych zwierząt. Każdy z nich ma inne działanie. Koński na przykład, poprawia ukrwienie, penis osła ma dobry wpływ na cerę, a węża – korzystnie działa na potencję.
 • Dark Restaurant (Chiny) – pierwsza azjatycka restauracja pozbawiona światła została oficjalnie otwarta 23 grudnia 2006 roku. Jest ona zlokalizowana w Pekinie, a jej wnętrza są pomalowane w całości na czarno. Z jasnego holu w otchłań smakowych ciemności wprowadzą nas kelnerzy wyposażeni w noktowizory. Latarki, telefony komórkowe, a nawet podświetlane zegarki są tam zakazane. Klienci spożywają posiłek w totalnych ciemnościach. Podobno dzięki temu wyostrza się zmysł smaku.
 • Cabbages and Condoms (Tajlandia) – w stolicy Tajlandii, Bangkoku znajduje się restauracja pełna prezerwatyw. Kondomy znajdują się praktycznie wszędzie – na ścianach, na podłodze, stolikach, a nawet na głowach kelnerów. Główną ideą restauracji jest promowanie bezpiecznego seksu i planowania rodziny. Zyski z lokalu przeznaczane są na fundację na rzecz walki z chorobami przenoszonymi drogą płciową. Dodatkowo, każdy gość lokalu przy wyjściu dostaje prezerwatywę w prezencie.

cabbages and condoms

[ hana-code-insert ] 'Hotelepl 200×200' is not found

 • Fortezza Medicea (Włochy) – mieści się w starym więzieniu w miejscowości Volterra niedaleko Pizy. Pod czujnym okiem uzbrojonych strażników więziennych, w otoczeniu kamer i reflektorów, potrawy przygotowywane są przez skazańców. Klienci restauracji jedzą posiłki w wnętrzach kaplicy położonej za 18-metrowym murem z wieżami strażniczymi, reflektorami i kamerami. Pod czujnym okiem uzbrojonych strażników więziennych, 20-osobowy zespół kucharzy, pomocników kuchennych i kelnerów przygotowuje nakrycie dla 120 osób – wszystko to z zachowaniem szczególnych procedur bezpieczeństwa.

restaurantepresos

Podróżuj komfortowo z Lufthansą

 • Alcatraz (Japonia) – ta japońska restauracja już na wejściu oferuje niecodzienne doświadczenia. Strażnik skuwa ręce gości kajdankami i prowadzi do zatłoczonej celi więziennej. Kraty, kajdanki, więzienne pasiaki i inne rekwizyty nadają jadłodajni penitencjarnego charakteru. Aktorzy zatrudniani przez właściciela uprzykrzają spożywanie jedzenia.
 • Kayabukiya Tavern (Japonia) – restauracja mieści się w mieście Utsunomiya, w Japonii klientów obsługują tam małpy. Makaki ubrane w kraciaste koszule i krótkie spodenki sprawnie roznoszą posiłki i napoje. Jak normalni kelnerzy oczekują napiwków, w ich przypadku są to jednak orzeszki ziemne. Zgodnie z zaleceniami obrońców praw zwierząt, małpy nie mogą pracować więcej niż dwie godziny dziennie.
 • Ithaa Undersea Restaurant (Malediwy) – restauracja położona jest prawie 6 metrów pod wodą. Przeszkolone ściany umożliwiają obserwację życia toczącego się pod powierzchnią lazurowego Oceanu Indyjskiego. Restauracja o rozmiarach 4×9 m może pomieścić 14 osób i oferuje panoramiczny widok głębin.

ithaa

 • New Lucky Restaurant (Indie) – New Lucky Restaurant w indyjskiej miejscowości Ahmadabad jest znana z mlecznej herbaty i maślanych bułeczek oraz z… grobów między stolikami. Lokal został zbudowany na miejscu starego muzułmańskiego cmentarza. Właściciel restauracji prowadzi ją od ponad 40 lat, ale nie wie, kto jest pochowany w restauracyjnej podłodze.
 • „Eternity” („Wieczność” -Truskavets, Ukraina) – restauracja w ukraińskim Truskavets nie ma okien, a cały lokal ma kształt trumny. Lokal prowadzony jest we wpisanej do Księgi Guinessa gigantycznej trumnie. Drewniany budynek ma długość dwudziestu i szerokość sześciu metrów. Wystrój stanowią żałobne wiązanki i prawdziwe trumny postawione pionowo pod ścianą. Stoły zdobią gromnice i wieńce. Dania w menu mają też oryginalne, niezbyt zachęcające nazwy, kojarzące się z pogrzebem i życiem pozagrobowym. Atmosferę „podgrzewa” muzyka żałobna w tle.

trumna

 • s’Baggers (Niemcy) – restauracja ta znajduje się w Norymberdze w Niemczech to nie tylko dobra jadłodajnia, ale również zaawansowane centrum techniki, w którym wszystkie czynności (z wyjątkiem gotowania) wykonują roboty, a dokładniej zautomatyzowane podajniki do jedzenia. Tutaj kelnerzy są niepotrzebni. Jak więc składamy zamówienie? Przy każdym stoliku znajdziemy ekrany dotykowe, dzięki którym wybieramy interesujące nas dania. Zamówione potrawy dostarczane są bezpośrednio na nasz stolik za pomocą spirali, łączącej kuchnię z salą jadalną.

niemcy

 • D.S. Music Restaurant (Tajpej, Tajwan) – jest to restauracja tematyczna o szpitalnym wystroju. Po wejściu do tej restauracji od razu rzucają się w oczy wózki inwalidzkie, dzięki czemu widać, że mamy do czynienia z niekonwencjonalną restauracją. Medyczny klimat potęgują kule wiszące na ścianach, łóżka szpitalne pełniące funkcję stołów i kelnerki ubrane niczym pielęgniarki.
 • Redwoods Treehouse (Nowa Zelandia) – restauracja została zbudowana w 2008 roku. Pomieszczenie o cebulowatym kształcie zostało umieszczone 10 metrów nad ziemią i przytwierdzone do drzewa. Dojście do sali restauracyjnej, w której jednocześnie może przybywać do 30 gości, ułatwia specjalny wiszący chodnik.

1

 • Vampire Café (Tokio, Japonia) – to lokal w tokijskiej dzielnicy Ginza. Prawie całe wnętrze ma krwisty kolor, znajdziemy tu trumny, purpurowe aksamity, czaszki oraz krzyże. Wiele potraw ma wampirze nazwy (podawane są w trumienkach i czaszkach), a drinki oczywiście mają kolor czerwony.

vc

Podróżuj komfortowo z Lufthansą

Jak widzimy pomysłów na ciekawe restauracje jest wiele. A czy Wy mielibyście ochotę na posiłek w którejś z nich, a może znacie jeszcze jakieś ciekawe miejsca, gdzie można coś zjeść w nietypowych warunkach? Ja wybrałabym dwa z nich Ithaa Undersea Restaurant i Dinner in the Sky.

Justa 2013

VN:R_U [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (2 votes cast)
Najdziwniejsze restauracje świata, 10.0 out of 10 based on 2 ratings

Udostępnij!