Najdziwniejsze hotele na świecie

Co niektórzy z nas chcieli by chociaż raz spędzić noc w dziwnym miejscu. Cuda obecnej architektury nam na to pozwalają. Zobaczmy najdziwniejsze hotele na świecie. Czy chcielibyście w którymś z nich spędzić noc? Oceńcie sami…

Najdziwniejsze hotele na świecie

1. Utter Inn – to domek widoczny na powierzchni jeziora Malaren w Västeras w Szwecji. Hotel położony jest na platformie o powierzchni około 25 metrów kwadratowych. Z zewnątrz wygląda niepozornie, przypomina typowy szwedzki domek, ale naprawdę składa się z dwóch, połączonych ze sobą poziomów. W zanurzonych w wodzie kajutach, można podziwiać podwodne życie.

Utter Inn

2. Das Park Hotel – to hotel położony austriackim Linz. Oferuje, zdawałoby się bardzo niewygodne pokoje, ale jak zapewniają turyści, nocleg w betonowej rurze ściekowej o średnicy ok. 2 metrów może być całkiem przyjemny. Opłatę za zakwaterowanie goście wyceniają według własnego uznania. Na terenie hotelu znajduje się również restauracja, kafeteria oraz baza sanitarna.

2. Das Park Hotel

3. Ice Hotel w Jukkasjärvi – to hotel zbudowany w Szwecji ze śniegu i lodu. Czynny jest już na początku grudnia, w kwietniu w całości się rozpływa. Nocleg w temperaturze -5 stopni Celsjusza połączony z podziwianiem zorzy polarnej. Aby komfortowo spędzić noc w Ice Hotelu należy przestrzegać pewnych zasad m.in. ubranie powinno być wielowarstwowe, buty na tyle duże, by zmieściły się w nich wełniane skarpety, a bielizna najlepiej termiczna. Klienci hotelu otrzymują odpowiedni śpiwór oraz ciepłą czapkę i rękawiczki, po czym zasypiają na lodowym łożu pokrytym skórami renifera. Rano pije się gorący napar z borówki, a następnie wskakuje do sauny. Wieczorem można wypić drinka oczywiście z lodowego kieliszka.

Comfort-IceHotel

4. Magic Mountain Hotel – Chile – hotel ten leży w samym sercu Chilijskich And. Budynek w kształcie wulkanu zbudowany jest w pełnej zgodzie z klimatem leśnym, cały porośnięty roślinnością, po którym beztrosko spływa woda przypominając wodospad. Ten obiekt niejednokrotnie kojarzony jest z klimatem Tolkienowskiego Hobbita. . W środku odnaleźć można 9 pokoi, restaurację, bar, czytelnię, saunę, jeżeli pragniemy rozruszać kości możemy także pograć w mini golfa.

magic-mountain

[ hana-code-insert ] 'Hotelepl 250×250' is not found

5. Dog Bark Park Inn – hotel położony stanie Idaho (USA). Motel może pomieścić łącznie cztery osoby oraz za dodatkową opłatą naszego czworonoga. Z pewnością nie jest to szczyt luksusu, ale na pewno urzeka swoją oryginalnością.

5. Dog Bark Park Inn

6. Harbour Crane – to hotel położony w Harlingen w Holandii. Nadbrzeżny żuraw został przeobrażony w nietypowy hotel dla dwojga. Stara hala maszynowa znajdująca się w żurawiu została odmieniona w luksusową sypialnię. Luksusowy apartament jest umieszczony na wysokości 18 metrów nad ziemią, a platformie portowego dźwigu. Na szczyt dźwigu dostaniemy się windą.

crane

Harbour Crane

7. Jumbo Stay – to hotel we wnętrzu Boeinga 747 w Szwecji. Mieszczący 31 pokoi samolot, który między 1976 i 2002 r. był w eksploatacji, w 2008 r. został całkowicie odnowiony, aby przyjmować pasażerów w jak najlepszych warunkach. Boeing stoi na lotnisku Arlanda, zaraz obok Sztokholmu, zachęcając gości do zwiedzenia stolicy Szwecji.

Jumbo Stay

8. Hotel de Vrouwe van Stavoren – składa się z dwóch części, jedna – to zupełnie tradycyjny pensjonat, z wygodnymi pokojami i restauracją, druga część kompleksu jest mniej typowa – to osiem dębowych beczek po winie, które zamieniono w dwuosobowe pokoje z łazienkami. Hotel ulokowany jest w malowniczej okolicy, nad zatoką Stavoren, ponadto chętnie przyjmuje się tu gości z psami.

Hotel de Vrouwe van Stavoren

9. Tayka de Sal – to hotel w całości zbudowany z soli. Znajduje się w W Boliwii, na pustyni Salar de Uyuni. Zbudowany jest z bloków soli pochodzących z Salaru oraz innych naturalnych materiałów regionu andyjskiego. Hotel posiada dwa dziedzińce zadaszone przezroczystym materiałem, który zatrzymuje ciepło. Wszystkie pokoje ogrzewane są energią słoneczną, a w chłodniejsze dni dodatkowo dogrzewane. Ściany, meble i podłogi zbudowane są w większości z wydobywanych w okolicy bloków solnych.

hotel-de-sal-tayka

Hotel Unique w Sao Paulo – ten hotel znajduje się w Brazylii. Budynek przypomina raczej dzieło sztuki niż hotel. To ogromny statek z wieloma małymi, okrągłymi okienkami. Ściany mają wygięty, półkolisty kształt, dzięki czemu można poczuć się w nim jak na prawdziwej łodzi. Hotel oferuje gościom luksusowe butiki, a także ogród i basen, znajdujący się na dachu budynku.

Unique Hotel in Sao Paulo

11. Tree Hotel – hotel na drzewie w Szwecji. Jest to sześć luksusowych domków o powierzchni 15-30 m2, zamontowanych na wysokości 4-6 metrów nad poziomem ziemi. Domki, poza tym, że są wysoko w koronach drzew, dodatkowo mają unikalne kształty. Domki posiadają system ogrzewania, dzięki czemu można w nich mieszkać zimą.

Tree-Hotel-sweden-cabin

12. Hotel Kakslauttanen – miasteczko iglo w Finlandii. Jest tu cały kompleks szklanych, ciepłych w środku iglo. Głównym tworzywem, z którego zostały zbudowane jest termalne szkło, które oprócz tego, że utrzymuje ciepło, zapewnia także nieoszroniony i przejrzysty widok, nawet podczas temperatury – 30 stopni Celsjusza. W każdym, małym domku znajdują się dwa luksusowe łóżka i toaleta. Wioska hotelowa Iglo rozpoczyna swój sezon w grudniu lub styczniu i pozostaje otwarta aż do końca kwietnia, wszystko jednak zależy od warunków pogodowych.

Kakslauttanen

13. Tokijski hotel-kapsuła – powstał głównie z myślą o biznesmenach, którzy są tak zapracowani, że nie mają nawet czasu na powrót do domu. Kabiny ułożone jedna na drugiej w ogromnym pomieszczeniu, zwykle po kilkadziesiąt lub nawet kilkaset. W tym niewielkim „pokoiku” znajduje się nawet podwieszony telewizor. Wynajmowane przez Japończyków minimalistyczne kapsuły mieszkalne przypominają raczej trumny, a nie pokoje ;).

hotel-kapsula

14. Wodna kapsuła – hotel znajduje się w Holandii. Każda z kapsuł o średnicy ponad 4 metrów stanowi pokój, wyposażony w chemiczną toaletę, zestaw telewizyjny i łącze internetowe.

Capsule-Hotel

 Justa 2013

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (3 votes cast)
Najdziwniejsze hotele na świecie, 10.0 out of 10 based on 3 ratings

Udostępnij!