Męski Punkt Widzenia: Aktywny wypoczynek

Aktywny wypoczynek to bardzo ważna część życia – pozwala naładować akumulatory na codzienne zmagania. Czujesz się lepiej, jesteś bardziej zadowolona i dzięki temu wywołujesz radość u innych. Taki jest cel naszego zmuszania was drogie panie do uczestniczenia w zajęciach fitness.

Nasz organizm możemy porównać do samochodu – wiem, że dla płci pięknej może to być trudne, ale spróbuję przedstawić to jak najbardziej obrazowo.

Wstajemy rano, pracujemy, zajmujemy się domem, dziećmi, sobą nawzajem 😉 – po południu lub wieczorem mamy już dość. Wtedy kładziemy się do łóżka mówiąc, że musimy odpocząć – błąd. Leżenie przed telewizorem czy nawet bez telewizora – nie ma nic wspólnego z odpoczywaniem. Nie gromadzimy energii potrzebnej do kolejnego wysiłku, a tylko studzimy silnik.

Oto obiecane porównanie: Jeżdżąc samochodem eksploatujemy go – nie staje się lepszy – tylko coraz bardziej się zużywa – czy postawienie go na parkingu spowoduje, że się naprawi? Nie, spowoduje wystudzenie silnika i tyle. Żeby samochód działał dłużej i lepiej musimy go pielęgnować – wymieniać płyny, zabierać na przeglądy i okresowe naprawy.

Aby organizm działał dłużej i lepiej musimy dostarczać mu bodźców, które go wzmocnią, a nas naładują energią. Tutaj z pomocą przychodzi aktywny wypoczynek, który krótko mówiąc jest jakiegoś rodzaju aktywnością fizyczną wykonywaną z określoną częstotliwością.

Najlepszym sposobem jest oczywiście przetestowanie tej metody na sobie. Jeżeli mówicie, że nie ma czasu, nie ma kiedy i że się nie chce – tym bardziej powinnyście zacząć coś robić. Paradoksalnie taka aktywność da wam więcej energii – znajdzie się więcej czasu i ochoty do życia – a o to przecież chodzi. 🙂

Prawdopodobnie wizyta na siłowni czy w klubie fitness zajmie tyle samo czasu co „odpoczywanie” przez telewizorem, ale korzyści będą znacznie, znacznie większe. O ile można oczywiście mówić o korzyściach z siedzenia prze TV 😉

Zachęcam do wizyt w klubach – najlepiej parami – tak jak my mamy w planach. Pierwsza wizyta w parze zakończyła się sukcesem, więc na pewno będą kolejne. Życzę szybkich i owocnych rezultatów, więcej energii i zadowolenia z życia.

Jarek Ś.

VN:R_U [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)