Masaż kamieniami
Bolą nas mięśnie, ciągle jesteśmy spięci i zestresowani. Warto w takim wypadku wybrać się na masaż, który nas odpręży i zrelaksuje, a co najważniejsze zniweluje ból. Wiele salonów kosmetycznych oferuje nam takie masaże. Jednym z przykładów masażu jest masaż kamieniami. Przyjrzyjmy się mu bliżej.

Najlepsze oferty w Krakowie do 70% taniej!
Masaż kamieniami – krótka historia
Pozytywny wpływ kamieni na organizm dostrzeżono już w starożytności – w słynnych rzymskich łaźniach schładzano ciało na marmurowych stołach, a kobiety używały gorących kamieni, aby złagodzić bóle menstruacyjne. Jednak technika masażu gorącymi i zimnymi kamieniami wywodzi się z Dalekiego Wschodu. Za kolebkę masażu kamieniami uważa się Indie, gdzie ponad 5000 lat temu wykorzystywano kamienie w rytualnym oczyszczeniu.
Jakie kamienie?
Kamienie stosowane w masażu są różnorodne. Najbardziej popularne są kamienie bazaltowe i marmurowe. Masaż przeprowadza się go rozgrzanymi kamieniami bazaltowymi i zimnymi marmurowymi, którymi wykonuje się spokojne, harmonijne ruchy. Kamienie są owalne i mają idealnie gładką powierzchnię, co ułatwia poślizg na skórze. Bazalty wydobywane są z dna oceanów, z obszarów o dużej aktywności wulkanicznej. Przed zabiegiem czarne kamienie rozgrzewa się w specjalnych podgrzewaczach do temperatury 50 stopni C. Do zimnego masażu wykorzystuje się biały marmur, znany ze swoich właściwości chłodzących. Aby wzmocnić jego moc, kamiennie dodatkowo schładza się w lodzie. Ponadto stosuje się jeszcze inne kamienie m.in.: czarny granit, rubin, szmaragd, szafir, ametyst, kryształ górski, ametyst i kwarc różowy. Terapeutyczne działanie masażu jest związane z różnicą temperatur między ciałem a kamieniami. Działanie odprężające mają głównie ciepłe i gorące kamienie. Zimne kamienie działają m.in. przeciwzapalnie.
Kosmetyki naturalne, roślinne i ekologiczne.
Cele i rezultaty masażu:
- ogólne rozluźnienie,
- skóra jest lepiej ukrwiona, odżywiona i dotleniona,
- poprawia elastyczność i jędrność skóry,
- pomaga zwalczać cellulitis,
- wspomaga pracę układu krwionośnego,
- zwiększa zdolność mięśni do pracy,
- poprawia napięcie i elastyczność mięśni,
- ułatwia odpływ krwi żylnej,
- łagodzi objawy stresu,
- działa uspokajająco i relaksująco,
- podniesienie podstawowej przemiany materii,
- ulepszony jest odpływ krwi żylnej i praca serca,
- działa przeciwbólowo
Dla kogo taki masaż?
Masaż kamieniami można polecić każdemu. Zdrowym przyniesie odprężenie, chorym zaś ulgę w cierpieniu. Łagodzi napięcie mięśni i stawów oraz wspomaga ich regenerację. Pozwala uwolnić się od stresu, zneutralizować negatywna energię, a naładować się pozytywną. Wskazania do masażu: nadmierny stres, nerwice, stany wyczerpania psychofizycznego, rwa kulszowa, urazy ortopedyczne, wzmożone napięcie mięśniowe, choroby układu krążenia, otyłość, zaparcia, problemy z przemianą materii, porażenia i niedowłady. Przeciwwskazania do masażu: ciąża, cukrzyca, zmiany nowotworowe, wysokie ciśnienie, nadczynność tarczycy, stany zakaźne skóry.
Mamy już wiosnę i warto się zrelaksować po długiej zimie. Wybierzmy się na masaż, a z pewnością poczujemy się lepiej. Obecnie jest wiele gabinetów kosmetycznych, które oferują masaże kamieniami, wystarczy tylko poszukać 😉
Justa 2013
Masaż kamieniami,