Masaż kamieniami

Bolą nas mięśnie, ciągle jesteśmy spięci i zestresowani. Warto w takim wypadku wybrać się na masaż, który nas odpręży i zrelaksuje, a co najważniejsze zniweluje ból. Wiele salonów kosmetycznych oferuje nam takie masaże. Jednym z przykładów masażu jest masaż kamieniami. Przyjrzyjmy się mu bliżej.

masaz
źródło: groupon.pl

Najlepsze oferty w Krakowie do 70% taniej!

Masaż kamieniami – krótka historia

Pozytywny wpływ kamieni na organizm dostrzeżono już w starożytności – w słynnych rzymskich łaźniach schładzano ciało na marmurowych stołach, a kobiety używały gorących kamieni, aby złagodzić bóle menstruacyjne. Jednak technika masażu gorącymi i zimnymi kamieniami wywodzi się z Dalekiego Wschodu. Za kolebkę masażu kamieniami uważa się Indie, gdzie ponad 5000 lat temu wykorzystywano kamienie w rytualnym oczyszczeniu.

masaż kamieniami

Jakie kamienie?

Kamienie stosowane w masażu są różnorodne. Najbardziej popularne są kamienie bazaltowe i marmurowe. Masaż przeprowadza się go rozgrzanymi kamieniami bazaltowymi i zimnymi marmurowymi, którymi wykonuje się spokojne, harmonijne ruchy. Kamienie są owalne i mają idealnie gładką powierzchnię, co ułatwia poślizg na skórze. Bazalty wydobywane są z dna oceanów, z obszarów o dużej aktywności wulkanicznej. Przed zabiegiem czarne kamienie rozgrzewa się w specjalnych podgrzewaczach do temperatury 50 stopni C. Do zimnego masażu wykorzystuje się biały marmur, znany ze swoich właściwości chłodzących. Aby wzmocnić jego moc, kamiennie dodatkowo schładza się w lodzie. Ponadto stosuje się jeszcze inne kamienie m.in.: czarny granit, rubin, szmaragd, szafir, ametyst, kryształ górski, ametyst i kwarc różowy. Terapeutyczne działanie masażu jest związane z różnicą temperatur między ciałem a kamieniami. Działanie odprężające mają głównie ciepłe i gorące kamienie. Zimne kamienie działają m.in. przeciwzapalnie.

kamienie

Kosmetyki naturalne, roślinne i ekologiczne.

Cele i rezultaty masażu:

 • ogólne rozluźnienie,
 • skóra jest lepiej ukrwiona, odżywiona i dotleniona,
 • poprawia elastyczność i jędrność skóry,
 • pomaga zwalczać cellulitis,
 • wspomaga pracę układu krwionośnego,
 • zwiększa zdolność mięśni do pracy,
 • poprawia napięcie i elastyczność mięśni,
 • ułatwia odpływ krwi żylnej,
 • łagodzi objawy stresu,
 • działa uspokajająco i relaksująco,
 • podniesienie podstawowej przemiany materii,
 • ulepszony jest odpływ krwi żylnej i praca serca,
 • działa przeciwbólowo

Dla kogo taki masaż?

Masaż kamieniami można polecić każdemu. Zdrowym przyniesie odprężenie, chorym zaś ulgę w cierpieniu. Łagodzi napięcie mięśni i stawów oraz wspomaga ich regenerację. Pozwala uwolnić się od stresu, zneutralizować negatywna energię, a naładować się pozytywną. Wskazania do masażu: nadmierny stres, nerwice, stany wyczerpania psychofizycznego, rwa kulszowa, urazy ortopedyczne, wzmożone napięcie mięśniowe, choroby układu krążenia, otyłość, zaparcia, problemy z przemianą materii, porażenia i niedowłady. Przeciwwskazania do masażu: ciąża, cukrzyca, zmiany nowotworowe, wysokie ciśnienie, nadczynność tarczycy, stany zakaźne skóry.

shopping_468x60

Mamy już wiosnę i warto się zrelaksować po długiej zimie. Wybierzmy się na masaż, a z pewnością poczujemy się lepiej. Obecnie jest wiele gabinetów kosmetycznych, które oferują masaże kamieniami, wystarczy tylko poszukać 😉

Justa 2013

VN:R_U [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (2 votes cast)
Masaż kamieniami, 10.0 out of 10 based on 2 ratings

Udostępnij!