Malaga – słoneczne miasto Hiszpanii

Malaga to miasto na południu Hiszpanii, leży na słonecznym wybrzeżu Costa del Sol, tuż przy Morzy Śródziemnym i Górach Betyckich.

Malaga – słoneczne miasto Hiszpanii

Malaga położona jest w pięknej Andaluzji na wybrzeżu Costa del Sol. Jest to drugie co do wielkości po Sewilli miasto regionu Andaluzja.  Historia miasta sięga IX wieku. Miasto słynie z przepięknych plaż, znakomitego wina, ciekawej architektury oraz wspaniałych zabytków. W mieście urodził się słynny Pablo Picasso oraz Antonio Banderas.

Pogoda

Pogoda w Maladze jest idealna praktycznie przez cały czas. Słońce świeci tam przez ponad 300 dni w roku. Malaga znajduje się w strefie klimatu subtropikalnego z łagodnymi zimami i gorącymi latami. Zatem jest to idealne miejsce dla osób uwielbiających ciepło

Atrakcje i zabytki

Alcazaba – to ruiny twierdzy, pochodzą jeszcze z czasów starożytnych, a ich obecny kształt pochodzi z Xi wieku. Wewnątrz twierdzy mieści się Muzeum Archeologiczne.

Zamek Gibralfaro – zamek wzniesiony na wzgórzu o wysokości 131 m n.p.m Do czasów współczesnych zachowały się jedynie baszty obronne. Zamek chronił niegdyś Alczabę przed najeźdźcami. Chodź po zamku zostały jedynie ruiny warto się wybrać w to miejsce ze względu na piękne widoki. Z góry widać panoramę miasta wraz z portem.

Katedra Wcielenia – to ogromna katedra budowana przez 200 lat. Budowę rozpoczęto w XVI w. a zakończono w XVIII w. We wnętrzu możemy podziwiać mieszankę stylów gotyku i baroku. W środku pokryta jest pięknymi obrazami, watro zwrócić uwagę również na XVIII wieczne organy oraz barokowy chór. Z zewnątrz katedrę wyróżnia niemal 100 metrowa wieża z dzwonnicą.

Muzeum Picassa – otwarto je w 2003 roku. W środku mamy możliwość podziwiać ponad 200 prac artysty, które pochodzą z jego rodzinnych zbiorów. Oprócz prac możemy obejrzeć liczne pamiątki, dokumenty i fotografie z jego życia. Muzeum mieści się w Pałacu Buenavista w centrum starego miasta, zaledwie parę minut od rodzinnego domu artysty.

Muzeum Malagi (Museo de Malaga) – największe muzeum w Andaluzji. W środku są dwie sekcje: muzeum archeologiczne i muzeum sztuki. Znajduje się tam wiele dzieł sztuki, głównie obrazy i rzeźby oraz mnóstwo eksponatów pochodzących z wykopalisk archeologicznych. Wejście do muzeum jest bezpłatne dla mieszkańców Unii Europejskiej.

Rzymski Teatr – a właściwie już tylko jego ruiny teatru rzymskiego wzniesionego w I wieku p.n.e. w czasach panowania Oktawiana Augusta.

Centrum Pompidou – to francuski oddział muzeum sztuki współczesnej. Budynku trudno nie zauważyć, przyciąga uwagę dość ciekawą bryłą – szklany, kolorowy sześcian, usytuowany jest przy porcie. Prezentowanych jest w nim 90 prac artystów XX i XXI wieku.

Ogród botaniczny La Concepcion – to wspaniały park w stylu angielskim, pełen zieleni, roślin z całego świata. Ogród założono ponad 100 lat temu. Idealne miejsce na rodzinne spacery.

Mercado Central de Atarazanas – to główne miejskie targowisko. Możemy tu kupić świeże produkty (głównie owoce) w atrakcyjnych cenach.

Plaże

Malaga słynie również z pięknego wybrzeża, plaż z białym piaskiem i krystalicznie czystą wodą. Najpopularniejszą plażą jest Playa de La Malagueta. Wzdłuż plaży znajdziemy liczne bary i restauracje. Dla spragnionych słońca Malaga jest idealnym miejscem na spędzenie wolnego czasu.

Justa 2019

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (3 votes cast)
Malaga - słoneczne miasto Hiszpanii, 10.0 out of 10 based on 3 ratings

Udostępnij!