Larnaka – wakacje na Cyprze

Sezon letnich wyjazdów można uznać za otwarty. Chodź w Polsce mamy obecnie upały i w zasadzie żeby się opalić nie trzeba daleko wyjeżdżać, to jednak warto zwiedzać świat. Miejscem wartym uwagi jest z pewnością Larnaka. Zobaczmy co oferuje.

Larnaka – wakacje na Cyprze

Larnaka to trzecie co do wielkości miasto na Cyprze, noszące kiedyś nazwę Kition. Miasto położone jest na południowo – wschodnim wybrzeżu Cypru. W Larnace znajduje się główny międzynarodowy port lotniczy, dzięki temu łatwo i dość szybko możemy tam dotrzeć.

Larnaka leży w klimacie śródziemnomorskim, panują tam wysokie temperatury, słońce świeci praktycznie cały czas, lata są gorące i suche a zimy łagodne.

Larnaka – wakacje na Cyprze

Miejsca warte uwagi:

Cerkiew św. Łazarza – kościół wzniesiony w IX wieku i odnowiony w XVII w. Według tradycji kościoła prawosławnego budowla wznosi się w miejscu grobu Łazarza. Cerkiew znajduje się w centrum Larnaki.

Muzeum Bizantyjskie – znajduje się obok cerkwi Łazarza, zawiera ciekawe ekspozycje ikon i różnych artefaktów związanych z cerkwią.

Meczet Hala Sultan Tekke – powstał ok. XVIII w. ku czci ciotki Proroka Mahommeda. Meczet znajduje się nad Słonym Jeziorem.

Fort obronny – wybudowany w 1625 roku na ruinach zniszczonego w XV w. zamku. Obecnie mieści się w tam Okręgowe Muzeum Średniowiecza.

Akwedukt Kamares – osiemnastowieczny akwedukt używany aż do 1930 roku.

Słone Jezioro – położone niedaleko lotniska w Larnace. To obszar, na którym żyje ok. 90 gatunków zwierząt, głównie ptaków. Turystów przyciąga tutaj głównie duża populacja flamingów. Nad brzegiem jeziora znajduje się meczet Hala Sultan Tekke.

Promenada Foinikoudes – to najsłynniejszy deptak w Larnace, liczący 600-metrów odcinek łączy wybrzeże z częścią turystyczną miasta. Przy deptaku możemy znaleźć liczne bary, restauracje, sklepy, kluby, miejsce to tętni życiem praktycznie całą dobę.

Finikoudes beach –  to leżąca w samym centrum Larnaki plaża, jej nazwa pochodzi od popularnego deptaku.

Larnaka to idealne miejsce dla turystów, posiada wspaniały klimat, a pogoda nigdy nie zawodzi. Idealnie czyste, ciepłe morze stwarza doskonałe warunki do uprawiania sportów wodnych. Jest to wspaniałe miejsce na spędzenie urlopu.

Justa 2019

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (2 votes cast)
Larnaka - wakacje na Cyprze, 10.0 out of 10 based on 2 ratings

Udostępnij!