Kwas hialuronowy – wypełnianie zmarszczek

Kwas hialuronowy występuje naturalnie w naszym organizmie, wraz z włóknami elastyny i kolagenu decyduje o sprężystości, elastyczności i gładkości skóry. W młodej skórze kwasu hialuronowego jest pod dostatkiem, co gwarantuje jej sprężystość i brak zmarszczek. Z wiekiem ilość kwasu maleje. W późniejszym czasie skóra człowieka się starzeje, traci zdolność wiązania wody i powstają zmarszczki. Lekarze medycyny estetycznej wygładzają je, wypełniając właśnie kwasem hialuronowym.

Właściwości

Kwas hialuronowy decyduje nie tylko o jędrnej i gładkiej skórze, ale także jest głównym składnikiem płynu stawowego i pełni funkcję “smaru” przy wykonywaniu ruchu. Jego głównym zadaniem jest regulacja zawartości wody w przestrzeni międzykomórkowej tkanki łącznej. Kwas hialuronowy potrafi związać od tysiąca do czterech tysięcy razy więcej wody niż wynosi jego masa, ponieważ każda jego cząsteczka jest w stanie związać blisko 250 cząsteczek wody. Kwas hialuronowy jest niezbędny do utrzymania gładkiej skóry. Młoda skóra zawiera dostateczną ilość kwasu hialuronowego, dzięki temu jest jędrna, bez zmarszczek. Zawartość kwasu maleje wraz z wiekiem, wtedy skóra traci zdolność wiązania wody czego efektem są nierówności i zmarszczki.

kwas

Kwas hialuronowy – wypełnianie zmarszczek

Kwas hialuronowy jest składnikiem wielu kremów przeciwzmarszczkowych i liftingujących. Niestety kremy działają bardzo delikatnie. Istnieje inna metoda – ostatnio bardzo popularne stały się zabiegi oferowane nam w gabinetach kosmetycznych z użyciem kwasu hialuronowego, celu likwidacji zmarszczek. Zabieg taki polega na śródskórnym podaniu pod zmarszczkę żelu zawierającego kwas hialuronowy w postaci zastrzyków. W efekcie następuje redukcja lub likwidacja zmarszczek. Kwas hialuronowy można podawać praktycznie w każde miejsce na ciele. Wybór preparatu o właściwym składzie i konsystencji zależy od efektów, jakie chcemy uzyskać. Płynnych używa się do likwidacji drobnych zmarszczek, a gęstych – do modelowania twarzy i ciała. Aby zniwelować kurze łapki, zmarszczki na czole oraz zmarszczki nosowo-wargowe i wargowo-bródkowe wstrzykuje się kwas hialuronowy o małej lub średniej gęstości. Kwas hialuronowy niweluje zmarszczki na 6-12 miesięcy. Po tym czasie preparat ulega całkowitemu wchłonięciu i trzeba powtórzyć zabieg.

Zastosowanie wypełniaczy na bazie kwasu hialuronowego:

  • wypełnianie zmarszczek
  • wypełnianie bruzd nosowo-wargowych
  • modelowanie kształtu twarzy
  • uwydatnianie policzków
  • powiększanie i ujędrnianie ust
  • uwydatnienie brody
  • likwidacji cieni pod oczami

zabieg

Jak wygląd zabieg?

Zabieg polega na podaniu preparatu w kilku-kilkunastu miejscach. Po znieczuleniu miejscowym kremem oraz dezynfekcji skóry lekarz wykonuje zastrzyki z kwasu hialuronowego w wybrane miejsca. Bezpośrednio po zabiegu wstrzykiwania kwasu hialuronowego może wystąpić w miejscu wkłucia niewielkie zaczerwienienie. Czasem pojawiają się małe krwiaki, które znikają po około 7 dniach. Zabiegi z kwasem hialuronowym można wykonywać zarówno latem, jak i zimą – nie przeszkadza im ani ekspozycja na słońce, ani niska temperatura. Efekt zabiegu jest natychmiastowy i utrzymuje się od 6 do 12 miesięcy. Każde kolejne podanie kwasu hialuronowego wydłuża ten czas. Taki zabieg nie należy do najtańszych, ale często możemy natrafić na fajne promocje.

Justa 2013

VN:R_U [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
Kwas hialuronowy – wypełnianie zmarszczek, 10.0 out of 10 based on 1 rating

Udostępnij!