Kosmetyki AVON zostań konsultantką

…lub konsultantem – nikt nie powiedział, że to zajęcie tylko dla kobiet. Nie mniej jednak więcej kobiet niż mężczyzn jest konsultantami Avon-u. Dlaczego nie znajdziemy sklepu Avon w żadnym mieście? Dlaczego słyszymy o konsultantkach? Dlaczego wybrać Avon zamiast dowolnej sieci drogerii?

Avon działa w modelu biznesowym zwanym Multi Level Marketing, w skrócie MLM,  czyli marketing wielopoziomowy lub sieciowy. Na czym polega MLM? MLM to marketing bezpośredni, w którym producent zdecydował się na pominięcie sieci pośredników, tj: dostawcy, dystrybutorzy. W ten sposób zaoszczędza na wydatkach na magazynowaniu i dystrybuowaniu swoich produktów. Rolę dostawców tworzą konsultanci – rozsiani po całym kraju, często należący do jednej grupy, bo marketing sieciowy to również możliwość zbudowania własnej struktury sprzedaży.

Kosmetyki AVON

Aby zrozumieć działanie MLM – wystarczy spojrzeć na powyższy obrazek – każdy może posiadać swoją sieć sprzedaży – zostać liderem zespołu. Wtedy zespół pracuje również na wynagrodzenie lidera – oczywiście to wynagrodzenie wypłaca firma – zespół nic na tym nie traci. Ponieważ każdy może zostać liderem – opłaca się budować własne sieci sprzedaży – w ten sposób zyskują wszyscy.

Avon aktywnie poszukuje konsultantów i liderów. i jedni i drudzy mogą liczyć na tańsze produkty firmy i oczywiście na zyski w postaci dużych pieniędzy – jak dużych zależy to tylko od aktywności danego konsultanta.

W jaki sposób zarabiają konsultanci? Zarobek związany jest z rabatem jaki przysługuje konsultantowi (20 -25%) i wysokością zamówienia. Składając zamówienie na kosmetyki za 100zł – jako konsultant płacisz np: 75zł – reszta należy do Ciebie. To tylko przykład.

Mając siec sprzedaży – będąc liderem dla kilku/kilkunastu/kilkudziesięciu konsultantów zarabiamy z sieci 2- 12%.

Czy warto? To trudne pytanie, ale taka praca oferuje:

  • elastyczne godziny
  • pracę dla siebie
  • możliwość rozwoju przez poznawanie ciekawych ludzi.

Jeżeli interesuje Cię zostanie liderem/konsultantką – zapisz się do Avon-u.

VN:R_U [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (2 votes cast)
Kosmetyki AVON zostań konsultantką, 10.0 out of 10 based on 2 ratings