Kąpiel w piwie

Jeżeli lubimy piwo z pewnością kąpiel w nim także nam się spodoba. Kąpiele w piwie stały się ostatnio bardzo popularną formą poprawy samopoczucia, zdrowia i urody. Zobaczmy jak działa taki zabieg i czy warto go stosować ?

piwo

[hana-code-insert name=’UltraSlim’ /]

Zalety kąpieli w piwie

Moda na piwne kąpiele przywędrowała do Polski od naszych południowych sąsiadów, Czechów. Pielęgnacyjne właściwości piwa to zasługa jego składników. Są to m.in. słód jęczmienny, chmiel i drożdże. W czasie kuracji nasza skóra może korzystać z bogactwa minerałów i witamin, spośród których szczególnie obficie reprezentowane są witaminy z grupy B, w tym kwas foliowy, niacyna i biotyna. Piwo działa odmładzająco na cerę i doskonale wpływa na skórę, włosy i paznokcie. Przeważnie w trakcie kąpieli wypija się niewielką ilość piwa, żeby działanie skutkowało od wewnątrz i na zewnątrz. Drożdże piwne, które są kolejnym składnikiem piwa kąpielowego pomagają przy trądziku, nieczystościach skóry, infekcjach grzybiczych i źle gojących się ranach, zapobiegają przetłuszczaniu skóry. Z kolei chmiel ma działanie uspokajające. Dlatego warto skorzystać z piwnej kąpieli nawet w domu. Z kąpieli piwnej nie powinny korzystać: kobiety w ciąży, dzieci do lat 12, osoby cierpiące na żylaki i nadciśnienie, a także te, które przechodziły niedawno chemioterapię.

kąpiel w piwie
źródło: czechtourism.com

Kąpiel w piwie

Kąpiel w domu

Aby przygotować taką kąpiel w domu, do wanny z wodą o temperaturze 38 st. C proszę wlać 2–3 litry piwa. Można dodać ulubiony gatunek lub kupić specjalne, kąpielowe (np. z browaru Witnica). Po trwającej 15 minut kąpieli skóra będzie wygładzona i miękka.

Kąpiel w Spa piwnym

Dokładną recepturę każde piwne Spa ma opatentowaną i ściśle tajną, ale procedura jest zazwyczaj podobna. Na 15-20 minut zanurzamy się w aromatycznej kąpieli w temperaturze ok. 34-42 stopni. W trakcie kąpieli kuracjuszka/kuracjusz otrzymuje kufel piwa do wypicia. Po kąpieli odbywa się 30-45 minutowa relaks i wypoczynek. Na koniec można jeszcze zafundować sobie masaż.

Justa 2013

Udostępnij!