Jagody Acai – Acai Berry

Jagoda Acai do niedawna znana była tylko tubylcom zamieszkującym dzikie lasy Amazonii, obecnie trafiła do świata współczesnego. Ten skarb odkrył i przyniósł światu doktor Alexander Schauss, światowej sławy botanik i specjalista w dziedzinie zdrowego odżywiania. Ze względu na swoje właściwości i zwiększającą się popularność Acai nazywana jest „brazylijską żyłą złota”. Zobaczmy co to za cudowny owoc i jakie ma on właściwości. Wypróbuj działanie AcaiBerry.

Jagody Acai – Acai Berry

Naukowo Acai nazywana jest Eutrepe Olereacea, jagoda palmy brazylijskiej. Acai występuje tylko w dzikich lasach deszczowych Amazonii północnej w Brazylii. Owoce tej jagody Acai są małe, okrągłe, w kolorze purpurowym. Rosną na wysokich sięgających ok 20 m palmach w regionach moczarowych Amazońskiej Puszczy. Jedna palma posiada od 3-4 łodyg, na każdej z nich w ostatecznym rozliczeniu osiąga się od 3-6 kg jagód. Zbiera się je od lipca do grudnia. Jagody Acai zrywane są ręcznie przez miejscową ludność, w późniejszym etapie jagody przetwarzane są na ekstrakt, po usunięciu wody z jagody zostaje proszek, który bezpośrednio trafia do sklepów lub występuje w formie naturalnie powlekanych kapsułek, które przyjmuje się dwa razy dziennie, możemy wyróżnić także soki z dodatkiem jagody Acai.

Jagody Acai – Acai Berry

Co zawierają owoce Jagody Acai?

  • Antyoksydanty – zwalczają wolne rodniki i tym samym zapobiegają powstaniu wielu chorób, w tym nowotworów i zawałów serca. Dodatkowo pozwalają zachować młodość i witalność, poprawiając ogólny stan organizmu. Powodują spowolnienie procesów starzenia i opóźniają pojawienie się zmarszczek. Owoce Acai są najbogatszym źródłem kwasu elagowego, który jest bardzo silnym antyutleniaczem, posiada potężny potencjał anty nowotworowy, ma zdolność hamowania mutacji komórek DNA, wywołuje obumieranie komórek nowotworowych i ma zdolności blokowania enzymów powodujących przerzuty komórek nowotworowych.
  • Aminokwasy białko jest podstawowym składnikiem hormonów oraz tkanek – elementów składowych organizmu. Pokarm bogaty w białka wzmacnia nasze narządy wewnętrzne, mięśnie, a także włosy, skórę i paznokcie, których zewnętrzne warstwy zawierają białko. Aminokwasy pozwalają zachować bilans białkowy, który z kolei warunkuje odnawianie zużytych tkanek, ich udział w diecie osób aktywnych powinien być szczególnie wysoki. Acai zawiera najdoskonalsze połączenie aminokwasów, takich, jak; tryptofan, leucyna, treonina, izoleucyna, lizyna, metionina, cystyna, fenylanina, tyrozyna, arginina, histydyna, alanina, kwas glutaminowy, glicyna i inne.
  • Nienasycone Kwasy Tłuszczowe – na szczególną uwagę zasługują kwasy Omega 6 i 9, które regulują poziom cholesterolu we krwi, likwidując poziom tego szkodliwego, a podwyższając poziom dobrego.
  • Składniki mineralne – stanowią 4 % masy ciała człowieka. Są one odpowiedzialne za prawidłowy wzrost, rozwój i pracę wszystkich układów w organizmie. Owoce Acai zawierają składniki mineralne, niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu, takie jak: fosfor, wapń, potas, żelazo.
  • Witaminy – są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Acai zawiera takie witaminy jak: A, B1, B2, B3, C, D, E. Jagoda zawiera również duże ilości błonnika. Sama w sobie za to zawiera bardzo niską ilość cukru.
  • Fitosterole – fitosterole odgrywają bardzo ważną rolę w zdrowym odżywianiu, wspomagają kontrolę poziomu cholesterolu w organizmie i zdrowie układu trawiennego i sercowo-naczyniowego.

Jagody Acai – Acai Berry

Korzyści dla organizmu ze spożywania Acai Berry

1. Zwiększenie energii witalnej

2. Polepszenie kondycji umysłowej

3. Redukcja zmęczenia

4. Zmniejszenie stresu

5. Wzmocnienie i zwiększenie wydajności organizmu

6. Spowolnienie procesu starzenia

7. Oczyszczenie organizmu

8. Polepszenie trawienia

9. Poprawa wzroku

10. Regulacja wagi ciała, wspomaga odchudzanie

11. Poprawa funkcjonowania seksualnego

12. Działanie odmładzające

13. Zmniejszenie poziomu złego cholesterolu

14. Zmniejszenie objawów alergii

15. Obniżenie poziomu ciśnienia krwi

16. Zwiększenie wytrzymałości i pracy układu mięśniowego

17. Zapobieganie szkodliwemu działaniu wolnych rodników

18. Pomaga zapobiegać osteoporozie

19. Przeciwdziała infekcjom bakteryjnym, wirusowym i grzybiczym

20. Pomaga zwalczać objawy refluksu żołądkowo-przełykowego

21. Hamowanie objawów i postępowania rożnych chorób, między innymi: raka, prostaty, alzheimera, chorób serca i innych.

Jak widać owoc Jagody Acai chodź jest bardzo mały skrywa w sobie wiele dobroczynnych składników potrzebnych naszemu organizmowi. W Polsce nie można kupić jagody acai w postaci owocu, ale za to są dostępne preparaty w postaci tabletek. Ponadto na rynku dostać można sok z owoców Acai Berry.

Justa 2013

VN:R_U [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (2 votes cast)
Jagody Acai – Acai Berry, 10.0 out of 10 based on 2 ratings

Udostępnij!