Godzina dla Ziemi

Już dziś (sobota 23.03.3013r.) o godzinie 20.30 rusza akcja „Godzina dla Ziemi” na rzecz walki z globalnym ociepleniem. Udział w akcji polega na zgaszeniu światła na jedną godzinę – tak niewiele nas to kosztuje, a tak wiele możemy zrobić dla naszego klimatu.

logo_godzina_dla_ziemi

Godzina dla Ziemi

Godzina dla Ziemi WWF (World Wide Fund for Nature,WWF, dawniej World Wildlife Fund) to akcja organizowana na całym świecie od 2007 roku. Odbywa się ona w każdą ostatnią sobotę marca. Po raz pierwszy odbyła się w Sydney. Wzięło w niej udział 2,2 mln osób. W kolejnych latach coraz więcej osób brało w niej udział. Akcja ma na celu nakłonienie ludzi, także dużych korporacji do wyłączenia na jedną godzinę światła i innych urządzeń elektrycznych w domach i firmach. Ale zgaszenie światła to nie tylko wyłączenie go na godzinę, akcja ta ma również przypomnieć nam ludziom, że każdego dnia zużywamy ogromne ilości energii, ale nie tylko. Zużywamy też masę wody i jedzenia. Musimy pamiętać o tym w jak dużym stopniu zależymy od naszej planety i jak dużo ona nam daje – powietrze, woda, paliwo, jedzenie. Musimy zacząć dbać o naszą planetę Ziemie i to nie tylko tego jednego dnia, bez niej nie moglibyśmy istnieć.

Jak co roku podczas Godziny dla Ziemi WWF wygaszane się oświetlenie najpopularniejszych budynków na świecie m.in.: Opera w Sydney, Emipre State Building w Nowym Jorku, Wieża Eiffla w Paryżu, Big Ben w Londynie, Bramy Indii w Delhi, Brama Brandenburska w Niemczech, czy piramidy w Egipcie. Również w Polsce na godzinę zgaśnie oświetlenie wielu charakterystycznych budowli oraz budynków rządowych m.in. ministerstw środowiska, finansów i transportu, stołecznego Zamku Królewskiego, Pałacu Kultury i Nauki, gdańskiego Dworu Artusa, krakowskich Sukiennic i Kopca Kościuszki oraz katowickiego Spodka, Centrum Kultury Zamek w Poznaniu i we wrocławskich obiektach na Ostrowie Tumskim. Szczegóły akcji można znaleźć na stronie www.godzinadlaziemi.pl

Pamiętajmy zgaśmy światło już dziś o godzinie 20.30!!!

Justa 2013

VN:R_U [1.9.22_1171]
Rating: 9.0/10 (1 vote cast)
Godzina dla Ziemi, 9.0 out of 10 based on 1 rating