Fish Spa – co to takiego?

Od jakiegoś czasu bardzo popularne stały się zabiegi manicure i pedicure z wykorzystaniem malutkich, egzotycznych rybek z gatunku Garra Rufa. Coraz więcej salonów kosmetycznych oferuje nam taki zabieg, zobaczmy na czym on polega?

Fish Spa

Rybki Garra Rufa

Rybki Garra Rufa, czy też inaczej zwane Kangal Fish, Nibble Fish, Doktor Ryba, są dalekimi kuzynami karpia. Dorosłe osobniki (3-4 letnie) osiągają długość ok. 6-7 cm i żyją do 4 lat. Pochodzą ze Środkowego Wschodu, z okolic Syrii, Izraela, Iranu i Iraku oraz Turcji, gdzie stały się dziedzictwem narodowym i nie wolno ich wywozić za granicę. Dzięki tym rybkom, na brzegach wód, w których bytują, powstały hotele i salony spa.

manicure

[hana-code-insert name=’Najlepsze oferty w caej Polsce do 70 taniej’ /]

Fish Spa – co to takiego?

Te mikroskopijne rybki pływają w akwarium pełnym wody, kiedy jednak tylko włożymy tam dłoń lub stopę, błyskawicznie podpływają. Rybki swoimi ssącymi pyszczkami usuwają martwy naskórek i nie uszkadzają zdrowej tkanki. Poza tym, że w efekcie ciało jest gładsze i milsze w dotyku, działanie rybek jest jak masaż, który dobrze wpływa na funkcjonowanie naczyń krwionośnych. Ponieważ nie mają zębów, nie kaleczą i nie gryzą, a zabieg jest w zasadzie przyjemny, choć może nieco łaskotać. Enzymy zawarte w ślinie rybek działają jak naturalne lekarstwo, przyspieszają odnawianie się naskórka. Zabieg nie tylko poprawia kondycję skóry, ale znajduje również zastosowanie medyczne – sesje w Fish Spa są bardzo popularne wśród chorych cierpiących na łuszczycę. Nie trzeba się przy tym obawiać braku higieny, ponieważ woda, nawet podczas zabiegu, jest nieustannie filtrowana i oczyszczana chemicznie, mechanicznie i biologicznie oraz naświetlana specjalnym światłem.

Jak wygląda taki zabieg?

Klient siada wygodnie w fotelu, a uprzednio umyte i zdezynfekowane stopy/ręce umieszcza w akwarium. Rybki zabierają się natychmiast do działania. Zabieg ten trwa 15 lub 30 minut i jak każdy peeling powinien być regularnie powtarzany. Zabieg jest całkowicie bezbolesny. Ceny zabiegu są różne wahają się od 35 do ponad 100 zł w zależności od czasu zabiegu. U osób szczególnie wrażliwych może wywołać napady śmiechu, ponieważ rybki podczas swojej pracy łaskoczą. Zabieg ten jest najdoskonalszym, najbezpieczniejszym i najdelikatniejszym, a przede wszystkim naturalnym sposobem na peeling stóp/dłoni. Dzięki tym maleńkim „dermatologom” skóra stanie się delikatna, zdrowa i gładka.

Dr.fish

[hana-code-insert name=’YR link’ /] [hana-code-insert name=’UltraSlim’ /]

Przeciwwskazania do korzystania z Fish Spa

  • Grzybica skóry stóp, dłoni i paznokci,
  • Stany zapalne i ropne, choroby zakaźne skóry,
  • Przerwanie ciągłości naskórka – otarcia, skaleczenia,
  • Brodawki wywołane wirusem HPV (kurzajki).

 Justa 2013

VN:R_U [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (2 votes cast)
Fish Spa – co to takiego?, 10.0 out of 10 based on 2 ratings