Fish Spa – co to takiego?

Od jakiegoś czasu bardzo popularne stały się zabiegi manicure i pedicure z wykorzystaniem malutkich, egzotycznych rybek z gatunku Garra Rufa. Coraz więcej salonów kosmetycznych oferuje nam taki zabieg, zobaczmy na czym on polega?

Tutaj znajdziesz najlepsze oferty wyjazdów wakacyjnych z biurem podróży.

Fish Spa

Rybki Garra Rufa

Rybki Garra Rufa, czy też inaczej zwane Kangal Fish, Nibble Fish, Doktor Ryba, są dalekimi kuzynami karpia. Dorosłe osobniki (3-4 letnie) osiągają długość ok. 6-7 cm i żyją do 4 lat. Pochodzą ze Środkowego Wschodu, z okolic Syrii, Izraela, Iranu i Iraku oraz Turcji, gdzie stały się dziedzictwem narodowym i nie wolno ich wywozić za granicę. Dzięki tym rybkom, na brzegach wód, w których bytują, powstały hotele i salony spa.

manicure

[hana-code-insert name=’Najlepsze oferty w caej Polsce do 70 taniej’ /]

Fish Spa – co to takiego?

Te mikroskopijne rybki pływają w akwarium pełnym wody, kiedy jednak tylko włożymy tam dłoń lub stopę, błyskawicznie podpływają. Rybki swoimi ssącymi pyszczkami usuwają martwy naskórek i nie uszkadzają zdrowej tkanki. Poza tym, że w efekcie ciało jest gładsze i milsze w dotyku, działanie rybek jest jak masaż, który dobrze wpływa na funkcjonowanie naczyń krwionośnych. Ponieważ nie mają zębów, nie kaleczą i nie gryzą, a zabieg jest w zasadzie przyjemny, choć może nieco łaskotać. Enzymy zawarte w ślinie rybek działają jak naturalne lekarstwo, przyspieszają odnawianie się naskórka. Zabieg nie tylko poprawia kondycję skóry, ale znajduje również zastosowanie medyczne – sesje w Fish Spa są bardzo popularne wśród chorych cierpiących na łuszczycę. Nie trzeba się przy tym obawiać braku higieny, ponieważ woda, nawet podczas zabiegu, jest nieustannie filtrowana i oczyszczana chemicznie, mechanicznie i biologicznie oraz naświetlana specjalnym światłem.

Jak wygląda taki zabieg?

Klient siada wygodnie w fotelu, a uprzednio umyte i zdezynfekowane stopy/ręce umieszcza w akwarium. Rybki zabierają się natychmiast do działania. Zabieg ten trwa 15 lub 30 minut i jak każdy peeling powinien być regularnie powtarzany. Zabieg jest całkowicie bezbolesny. Ceny zabiegu są różne wahają się od 35 do ponad 100 zł w zależności od czasu zabiegu. U osób szczególnie wrażliwych może wywołać napady śmiechu, ponieważ rybki podczas swojej pracy łaskoczą. Zabieg ten jest najdoskonalszym, najbezpieczniejszym i najdelikatniejszym, a przede wszystkim naturalnym sposobem na peeling stóp/dłoni. Dzięki tym maleńkim „dermatologom” skóra stanie się delikatna, zdrowa i gładka.

Dr.fish

[hana-code-insert name=’YR link’ /] [hana-code-insert name=’UltraSlim’ /]

Przeciwwskazania do korzystania z Fish Spa

  • Grzybica skóry stóp, dłoni i paznokci,
  • Stany zapalne i ropne, choroby zakaźne skóry,
  • Przerwanie ciągłości naskórka – otarcia, skaleczenia,
  • Brodawki wywołane wirusem HPV (kurzajki).

 Justa 2013

VN:R_U [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (2 votes cast)
Fish Spa – co to takiego?, 10.0 out of 10 based on 2 ratings
Tutaj znajdziesz najlepsze oferty wyjazdów wakacyjnych z biurem podróży.