Emirates Airlines

Emirates Airlines to jedna z najbogatszych linii lotniczych na świecie należąca do rządu Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Siedziba firmy mieści się w Dubaju. Dziś Emirates to obok Qatar Airways oraz Singapore Airlines to linie luksusowe. Emirates wielokrotnie nagradzane jest tytułem najlepszej linii lotniczej na świecie.

emirates-airbus-a380

[hana-code-insert name=’Sky4Fly300x250′ /]

Linia powstała w 1985 roku. Na początku dysponowała samolotami: Boeing 737 oraz Airbus A300. Jako drugi przewoźnik na świecie otrzymała Airbusa A380. Emirates Airlines dotarły do Europy w 1987 roku, dokładnie do portu Londyn-Gatwick. Kilka lat później po raz pierwszy zaproponowały rejsy do Azji Południowo – Wschodniej.

Emirates Airlines w Polsce

Emirates-A380

[hana-code-insert name=’Hotelepl 250×250′ /]

Linia lotnicza Emirates Airlines ogłosiła uruchomienie bezpośredniego połączenia Dubaj-Warszawa. Połączenie realizowane będzie od 6 lutego 2013r. raz dziennie przez siedem dni w tygodniu. Będzie to pierwsza pięciogwiazdkowa linia lotnicza operująca na Lotnisku Chopina w Warszawie. Przewoźnik zaoferuje w swoich samolotach trzy klasy: pierwszą, ekonomiczną i biznes. Odlot z Warszawy zaplanowany jest na godz. 13:50, natomiast rejs do Warszawy, o oznaczeniu EK 179 będzie startował z Dubaju o godz. 7:30, by wylądować w na Lotnisku Chopina o godz. 10:45 czasu lokalnego. Połączenie będzie obsługiwane samolotem A330-200.

Uruchomienie bezpośredniego połączenia z Dubajem to dobra wiadomość dla naszego kraju, pozwoli wzmocnić pozycję Lotniska Chopina jako ważnego portu przesiadkowego w Europie Środkowej. Z pewnością będzie to ułatwienie dla turystów, gdyż będą mogli łatwej dostać się na wymarzone wczasy :).

Justa 2013

Udostępnij!