Dubaj

Dubaj – to drugie co do wielkości miasto położone w Zjednoczonych Emiratach Arabskich – rezerwujemy lot. Leży nad Zatoką Perską. Dubaj słynie z nowatorskich projektów budowlanych, imprez sportowych i rekordów Guinnessa. Dubaj oferuje turystom wiele zadbanych plaż, parki wodne, rekreacyjne, niezliczoną ilość hoteli.

Dubaj

dubaj

Językiem urzędowym jest język arabski, ale bez problemu porozumiemy się po angielsku. Dubaj jest najnowocześniejszym miastem, jednym ważniejszych centrów biznesu i handlu, ale przede wszystkim jest luksusowym kurortem turystycznym. Przypadnie do gustu turystom lubiącym miejski i aktywny styl życia. Liczne kluby, restauracje, dyskoteki, hotele, kluby sportowe, oraz otwarte plaże oferują turystom wiele atrakcji na najwyższym poziomie.

dubajj

Podróżuj komfortowo z Lufthansą

Pogoda w Dubaju

W okresie polskiego lata odradza się wyjazdów, gdyż tam panują upały sięgające 40-50 stopni Celsjusza. Najlepiej wybrać się tam w okresie od października do kwietnia. Po przybyciu na miejsce należy przestawić zegarki o 3 godziny do przodu względem czasu polskiego.

Co warto zobaczyć w Dubaju

Burj Khalifa (Burj Dubai)– najwyższy budynek świata, zbudowany przez firmy Samsung Constructions, BESIX i Arabtec. Wysokość budowli wynosi 828 metrów, budynek posiada 163 piętra użytkowe. Jest tu wszystko czego dusza zapragnie: luksusowe apartamenty, eleganckie biura i restauracje, pełen przepychu hotel Armaniego, najwyżej położony na świecie basen. Jeżeli chcemy podziwiać piękną panoramę Dubaju możemy dostać się na 124 piętro budynku, bilety warto kupić w Internecie, gdyż w kasie mogą być 4 razy droższe. Widok z takiej wysokości z pewnością robi wrażenie.

burj khalifa

 

Burj al Arab – jest to najsłynniejszy hotel na świecie, duma Dubaju. Hotel oferuje gościom aż 7 gwiazdek i jest najbardziej luksusowym i jednym z najdroższych na świecie. Budynek stoi na sztucznej wyspie, kształtem przypomina żagiel, ma 321 m wysokości. Hotel posiada wyłącznie apartamenty, jest ich 202. W środku jest kilka restauracji, 2 baseny, pokoje z hydroterapią, masażami, sauną, solarium i jacuzzi, studio fitness, muzeum, biblioteka, lądowisko dla śmigłowców, kilkupiętrowe akwarium z kompletną, żywą rafą koralową. Nocą hotel oświetlany jest światłem o stale zmieniających się kolorach. Hotel stawia swoim gościom szereg wymogów, m.in. dotyczących ubioru i sposobu zachowania się, informując o tym przed zatwierdzeniem rezerwacji.

dubajburj al arab

Dubai Aquarium & Underwater Zoo – Akwarium które jest jednym z największych akwariów morskich, w którym można podziwiać okazy fauny i flory morskiej. Miejsce to oferuje 33 tysiące różnych zwierząt, w tym 400 rekinów. Turyści mogą tu podziwiać z bliska prawie wszystkie zwierzęta chodząc w przezroczystym tunelu.

Dubai Aquarium & Underwater Zoo

Meczet Jumeirah Moschee – jest jednym z największych meczetów w mieście Dubaj, wzniesiony w 1975 roku, powstały w całości z kamienia. Wnętrze świątyni prezentuje styl staro arabski.

Meczet Jumeirah Moschee

Fontanna Burj – fontanna tańcząca w takt muzyki, oświetlana; jej obszar w poziomie to 275 metrów; natomiast strumień wody osiąga wysokość 150 metrów, fontanna przewyższa więc tę najbardziej znaną „tańczącą” fontannę z Las Vegas.

Fontanna Burji

Palm Islands wyspy palmowe – jest to zespół trzech największych sztucznych wysp na świecie: Palma Jumeirah, Palma Jebel Ali, Palma Deirah. Wszystkie wyspy są w kształcie palm. Na każdej wyspie znajdują się budynki mieszkalne, apartamenty, hotele, restauracje, sklepy.

DUBAI

Dubai Museum – muzeum prezentujące historię Dubaju; wśród eksponatów znajdują się między innymi: broń, tradycyjne stroje, instrumenty muzyczne.

Shopping Festiwal – święto obchodzone od końca stycznia do końca lutego; po raz pierwszy zorganizowane w 1997 roku; jego początki były stosunkowo skromne, obecnie to ogromne przedsięwzięcie, które przyciąga najbardziej znane marki światowe; galerie w tym okresie oferują produkty w najróżniejszych cenach, promocje, atrakcje, pokazy.

Shopping Festiwal

Dubaj oferuje wiele atrakcji np. pustynne safari, Sand-Skiing czyli narciarstwo wydmowe, wyścigi wielbłądów, loty samolotem, jazda na skuterach wodnych, parki wodne, nurkowanie i wiele innych sportowych atrakcji. W Dubaju każdy znajdzie coś dla siebie.

emirat-dubaj

Dubaj to miejsce, gdzie spotyka się tradycja z nowoczesnością, luksusem i przepychem. Każdy kto chce spędzić wakacje w wyjątkowym miejscu, powinien przyjechać właśnie tutaj.

Justa 2013

VN:R_U [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (2 votes cast)
Dubaj, 10.0 out of 10 based on 2 ratings

Udostępnij!