Depilacja laserowa – wady i zalety

Obecnie istnieje wiele metod usuwania zbędnego owłosienia. Jedną z nich jest depilacja laserowa, jest ona metodą coraz bardziej popularną. Ale jak każda z metod posiada zarówno zalety jak i wady. Zatem zobaczmy je…

depilacja laserowa

Co to jest i na czym polega depilacja laserowa?

Depilacja laserowa to prosty i bezbolesny sposób pozbycia się zbędnego owłosienia. Działanie laserowej depilacji opiera się na zjawisku fototermolizy. Laser wytwarza wiązkę światła, która przenika do skóry. Tam jest pochłaniana przez barwik znajdujący się w mieszkach włosowych –melaninę. Energia cieplna, w którą przekształca się światło, spala mieszek i cebulkę, dzięki czemu włoski trwale przestają rosnąć. Zabieg jest prawie bezbolesny. Aby depilacja była skuteczna, trzeba przeprowadzić serię zabiegów, ale w ten sposób niszczy się włoski raz na zawsze. Po zabiegu skóra może być zaczerwieniona i lekko podrażniona, jednak objawy te powinny ustąpić po upływie kilkunastu godzin.

depilacja

[hana-code-insert name=’Najlepsze oferty w caej Polsce do 70 taniej’ /]

Depilacja laserowa – wady i zalety

ZALETY:

 • Brak odczuwania bólu podczas zabiegu.
 • Jest bezpieczna, nie wywołuje skutków ubocznych – jeżeli zabieg nie zostanie przeprowadzony wbrew któremukolwiek z przeciwwskazań, lub na nieodpowiednim sprzęcie, nie ma najmniejszych szans na jakiekolwiek powikłania.
 • Koniec z wrastającymi włoskami – depilacja laserowa trwale rozwiązuje ten problem.
 • Oszczędność czasu – już po kilku zabiegach możemy zapomnieć o częstym goleniu np. maszynką, co jest bardzo czasochłonne.
 • Trwałość i skuteczność – wiązka lasera, wnikając w głąb skóry całkowicie niszczy mieszki włosowe, gwarantując że nigdy w tych miejscach już nie wyrosną żadne włosy.

Depilacja_laserowa

WADY:

 • Cena – nie ma co ukrywać depilacja laserowa nie należy do najtańszych metod usuwania owłosienia. Koszt zabiegu zależy od gabinetu kosmetycznego. Koszt jednego seansu zależy od obszaru skóry poddanego naświetlaniu i waha się w od 140 do 1000 zł.
 • Czasochłonne zabiegi – w przypadku depilacji większych powierzchni skóry, zabieg może trwać nawet kilka godzin.
 • Konieczność wykonania kilku zabiegów – światło lasera działa ma włosy znajdujące się w fazie wzrostu, czyli ten widoczne. Szacuje się, że podczas trzeciego zabiegu usuwa się już około 90% włosków.
 • Liczne przeciwwskazania – depilacji laserowej nie mogą przeprowadzać osoby chore na: łuszczycę, bielactwo, nowotwór, opryszczkę, kobiety w ciąży, podatne na powstawanie bliznowców i przebarwień, mające znaczną ilość znamion i pieprzyków.
 • Liczne wymogi przed i po zabiegu – przed zabiegiem nie należy się opalać, nie wolno stosować peelingów ani ziół uczulających na światło, należy też unikać jakiegokolwiek podrażniania skóry. Należy zadbać by na skórze nie pojawiły się zadrapania, skaleczenia. Po zabiegu, kiedy skóra jest bardziej wrażliwa i podatna na podrażnienia, także trzeba uważać przez jakiś czas. Po depilacji nie powinno się stosować toników na bazie alkoholu, wszelkiego rodzaju peelingów, a ponadto trzeba pamiętać, by po kąpieli nie pocierać skóry zbyt mocno ręcznikiem. Skórę po zabiegu powinno się nawilżać przynajmniej 2-3 razy dziennie.
 • Nie na każdy typ włosa – im włos grubszy i ciemniejszy, tym łatwiej będzie go usunąć za pomocą lasera. Jasne i cienkie włosy niestety trudniej się usuwa.

Po przeanalizowaniu wszystkich zalet i wad sami możemy podjąć decyzję czy jest to metoda odpowiednia dla nas.

Justa 2013

Udostępnij!