Dean Koontz Grom aka Anioł Stróż

Pierwszy raz czytałem tę książkę, napisaną przez Deana Koontza, pod tytułem Grom, po latach ukazała się pod tytułem Anioł Stróż. Ani jeden, ani drugi tytuł nie pasuje do oryginalnego tytułu, który brzmi: “Lightning”. Polecam fanom gatunku S-F.

Dean Koontz Grom:

GROM
…uderza po raz pierwszy. Laura Shane przychodzi na świat. Odtąd potężne siły będą rządzić jej losem.
GROM
…uderza po raz drugi, przynosząc ze sobą zniszczenie. Groza wdziera się coraz głębiej w jej życie. Tajemnicze fatum zmienia jej przeznaczenie.
GROM
…uderza raz jeszcze, druzgocząc straszliwie dotychczasowy świat. Otwiera się przed nią nowe życie, pełne niebezpieczeństw i nieznanej grozy.
Ale to dopiero początek…”

Takim opisem wita nas jedna z okładek książki.

Dean Koontz Grom

Tajemniczy obrońca pojawia się w życiu Laury w momentach, kiedy zagraża jej śmiertelne niebezpieczeństwo. Dlaczego to robi? Dlaczego pomimo upływu czasu jej tajemniczy obrońca zdaje się wcale nie starzeć?

To tylko dwa z wielu pytań, na których odpowiedź będziesz musiał poczekać do końca książki.

Powiem tylko, że życie Laury nie będzie łatwe, gdyż jak się zdaje życie będzie chciało przywrócić do jej życia wszelkie zło, któremu jej obrońca był w stanie zapobiec. Mamy tutaj przepis na film Oszukać przeznaczenie – można uciec przed śmiercią, ale będzie Cię ścigała … eee do końca życia?

Książka została wydana w 1988 roku, jak wiemy film powstał dużo później. Dlaczego Deam Koontz – jednym z powodów jest fakt, że King już mi się skończył 😉 A D. Koontz jest uznawany za jednego z najlepszych pisarzy i porównywany właśnie do Stephena Kinga. Chodzi tutaj tylko o popularność, bo style prezentowane przez tych dwóch pisarzy są diametralnie różne.

Zdecydowanie polecam tę pozycję, jako jedną z ciekawszych książek gatunku S-F, jednego z ciekawszych pisarzy amerykańskich.

Jarosław Świerczewski

Udostępnij!