Czy usuwanie pieprzyków boli?

Ostatnio pisałam o pieprzykach i metodach ich usuwania i właśnie w piątek sama miałam taki zabieg usunięcia pieprzyków. Opowiem Wam jak cały zabieg wyglądał i czy jest się czego bać 😉

Tutaj znajdziesz najlepsze oferty wyjazdów wakacyjnych z biurem podróży.

Od dawna nosiłam się z zamiarem usunięcia pieprzyków, które miałam na plecach. Dokładnie przy biustonoszu. Przeszkadzały mi, były wystające i często je zaczepiałam – wtedy nie było to przyjemne. Zdecydowałam koniec z nimi, muszę się ich pozbyć, ale jak to zrobić? Poszłam do lekarza ogólnego i dostałam skierowanie do chirurga. Chirurg obejrzał je i stwierdził, że nadają się do usunięcia tylko chirurgicznie. Umówiłam się na wizytę i właśnie w ostatni piątek miałam zabieg. Podczas tego zabiegu usunięto mi trzy wystające pieprzyki. Ale to jeszcze nie wszystkie, jeszcze dwa czekają na swoją kolej;) Sam zabieg trwał ok 30 min. Lekarz zrobił mi 3 zastrzyki ze znieczuleniem, po chwili już nic nie czułam. Samego wycinania również nie czuć. Każdy z pieprzyków został oddany do badania histopatologicznego. Następnie założono mi szwy i opatrunek i po wszystkim. Przed wizytą trochę się bałam, ale jak się później okazało nie było czego się bać. Za dwa tygodnie mam zdjęcie szwów. Najgorsza była pierwsza noc, gdy znieczulenie zaczęło puszczać. Musiałam spać na brzuchu i o nic się nie opierać plecami.

Czy usuwanie pieprzyków boli

Powyżej widzicie zdjęcia przed zabiegiem i po (ze szwami):) Jeżeli mamy pieprzyki, które nam przeszkadzają udajmy się do lekarza i usuńmy je. Mi teraz pozostało zmieniać opatrunki, czekać na zdjęcie szwów i wyniki badań histopatologicznych.

Justa 2013

VN:R_U [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (2 votes cast)
Czy usuwanie pieprzyków boli?, 10.0 out of 10 based on 2 ratings
Tutaj znajdziesz najlepsze oferty wyjazdów wakacyjnych z biurem podróży.