Choinka na święta

Wigilia tuż, tuż i jak co roku musimy ubrać choinkę. I znów dylemat jaką choinkę wybrać – sztuczną, czy żywą, a jak żywą to jaką ? Zastanówmy się nad wadami i zaletami choinek żywych i sztucznych…

Choinka sztuczna

Taka choinka jest bardzo praktyczna, gdyż może nam posłużyć na kilka lat i nie mamy problemu z kupowaniem co roku drzewka, a co za tym idzie możemy oszczędzić pieniądze, gdyż jest to praktycznie jednorazowy wydatek. Ma też wady. Może po latach użytkowania może wyblaknąć, czy stracić igły. No i chyba najważniejsze, taka choinka niestety nie pachnie tak jak żywa. Ogólnie jest to rozwiązanie bardzo dobre – praktyczne i oszczędne.

Choinka żywa cięta

choinka 2

Niektórzy nie wyobrażają sobie świąt bez żywej choinki. To co najlepsze w takich choinkach, to ich niepowtarzalny zapach. Jednak osobiście myślę, że taka choinka ma więcej wad niż zalet. Stojąc w ciepłym pokoju szybko gubi igły, więc mamy codziennie co sprzątać. Najgorzej jak choinkę postawimy na dywanie i wszystkie igły z drzewka wbiją się w dywan, średnia przyjemność je usuwać, trzeba mieć sporo cierpliwości ;). Choinka cięta ma jedną największą wadę – jest nietrwała. Czasem bywa tak, ze postoi tylko tydzień i zacznie się sypać, jak dla mnie jest to zbędny wydatek, ale co kto lubi.

Choinka żywa w donicy

 choinka w donicy

Jeżeli chcemy kupić żywą choinkę, ale w donicy musimy liczyć się z większym kosztem niż w przypadku choinki ciętej. Na pewno zaletą takiego drzewka jest jego większa trwałość. Jeżeli odpowiednio o nie zadbamy może cieszyć się nim przez długi okres czasu. Jeśli mamy ogród na pewno znajdziemy dla takiej choinki miejsce, a w przyszłym roku będziemy mogli ją ubrać w ogrodzie. Ważne jest, aby taką choinkę ustawić z dala od kaloryfera i systematycznie ją podlewać.

Choinka jest nieodłącznym elementem Świąt Bożego Narodzenia, to jaką choinkę kupimy zależy od naszych upodobań, najważniejsze jest to, aby ją ładnie ubrać i przystroić w taki sposób, by była dla nas najładniejsza i dodawała uroku świętom.

 

VN:R_U [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

Udostępnij!