Carrie – Stephen King

Ostatnio przeczytałam bardzo fajną i ciekawą książkę – Carrie Stephena Kinga. Nie jest to pierwsza książka Kinga, jaką przeczytałam, ale uznaje ją za jedną z lepszych.

Carrie

carrie stephen king

Carrie to historia młodej dziewczyny wychowywanej przez matkę, która jest fanatyczką religijną. Carrie chodzi do szkoły, gdzie jest notorycznie dręczona. Jest powodem drwin ze strony koleżanek. Pewnego dnia odkrywa w sobie niezwykłą umiejętność – moce telekinetyczne, czyli możliwość przenoszenia przedmiotów za pomocą myśli. Moc Carrie ujawnia się w sytuacjach skrajnych, gdy dziewczyna nie jest w stanie zapanować nad swoimi emocjami. Jednak stopniowo nabiera ona wprawy i kontroli nad swoim “darem”, wykorzystuje go żeby zemścić się na swoich prześladowcach…

Historia dręczonej dziewczyny jest na tyle naturalna, że dość mocno można wczuć się w jej skórę. Dręczenie, poniżenie, pogarda wszystko to możemy spotkać w otaczającym nas w świecie. Książka ta może nas skłaniać do refleksji nad nad życiem i tym co zdziałać mogą nasze słowa i czyny. Nikt nie chciałby się znaleźć na miejscu tej biednej dziewczyny.

Książkę czyta się bardzo szybko, wciąga od samego początku. Czytałam ją do późnych godzin nocnych nie mogąc się od niej oderwać. Książka jest napisana w ciekawy sposób, jako powieść epistolarna, czyli prezentuje nam listy, wycinki z gazet, artykuły i fragmenty książek. Jeżeli lubicie horrory to jak najbardziej polecam przeczytanie Carrie.

Justa 2013

VN:R_U [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (2 votes cast)
Carrie - Stephen King, 10.0 out of 10 based on 2 ratings

Udostępnij!