Bahamy egzotyczne wyspy

Bahamy leżą na Oceanie Atlantyckim, pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a Małymi Antylami. Archipelag Wysp Bahama to około 700 dziewiczych wysp i ponad 2500 raf koralowych. Nie bez powodu Wyspy Bahama często nazywane są rajskim ogrodem na ziemi – panuje tam piękna pogoda niemalże cały rok, obfitują w niezwykłą, tropikalną przyrodę a świat podwodny kryje tysiące raf koralowych. Spragnieni wrażeń i głodni niezapomnianych widoków turyści przez cały rok odwiedzają Wyspy Bahama.

bahamy

Geografia

Bahamy – to długi archipelag o powierzchni 13 939 km2, który tworzy około 2000 wysp i wysepek koralowych, rozciągających się między Florydą a Kubą. Co ciekawe, spośród tysiąca wysp jedynie 30 z nich jest zamieszkałych. Największe wyspy archipelagu to, New Providence, Wielka Bahama, Andros, Wielkie Abaco, Eleuthera i Cat. Powierzchnia wysp ma charakter równinny, a wzdłuż niektórych fragmentów wybrzeża znajdują się słone bagna porośnięte namorzynem. Wyspy Bahama porastają lasy liściaste, sawanny oraz wcześniej wspomniane namorzyny. Wśród tej tropikalnej natury spotkać można wiele ciekawych zwierząt, między innymi szopy, żółwie szylkretowe. Na wyspach nie występują duże ssaki, bogaty jest za to świat ptaków, głównie morskich. Na wyspach żyją flamingi, kolibry i różne gatunki ptactwa morskiego. Duża część powierzchni objęta ochroną (12 parków narodowych oraz rezerwaty).

Klimat

Wyspy znajdują się w obszarze klimatu równikowego, wilgotnego, co sprawia, że ładną pogodę z wysokimi temperaturami będziemy tu mieli zapewnioną przez cały rok. Na Bahamach mamy dwie pory roku – lato, wilgotne, trwające od maja do listopada, oraz zimę, bezdeszczową trwającą od grudnia do kwietnia.

bahamy w

Bahamy egzotyczne wyspy i plaże, atrakcje turystyczne

Pośród archipelagu Bahamów odnajdziemy wyspy nastawione na turystykę, na których pełno jest hoteli, luksusowych restauracji, bajecznych basenów i ośrodków Spa. Jednak pośród tych tętniących życiem wysp, znajdują się także malownicze wysepki, na których wciąż to natura reguluje rytm życia, a przyroda pozostaje tu dziewicza. Wyspy Bahama to wymarzone miejsce przede wszystkim dla osób lubujących się w sportach wodnych oraz takich, którzy potrafią docenić piękno egzotycznej przyrody i cieszyć się nieustannie dobrą pogodą. Miłośnicy nurkowania mogą odkryć swój raj w jednej z tysiąca pięknych raf koralowych. Wyspy Bahama są ciekawe również ze względu na to iż stanowiły one niegdyś siedzibę piratów. Po dziś dzień z wyspami wiąże się wiele ciekawych legend i historii o skarbach i bogactwach tu przez nich ukrytych. Prawdziwą chlubą Bahamów są oczywiście plaże, w końcu nie bez powodu określa się to miejsce mianem Plażowej Stolicy Świata. Wody otulające wyspy są niezwykle czyste, w niektórych miejscach widoczność sięga nawet 60 m. Całość archipelagu otaczają biało-kremowe plaże, które utworzyły się z piachu koralowego. W każdej zatoce, na turystów czeka ciepła, spokojna i lazurowa woda.

Wyspa Abacos (Abacos Islands) to wyspa, która głównie odwiedzana jest przez żeglarzy, ze względu na panujące tu idealne warunki sprzyjające uprawiania tego sportu. Na wyspie roi się od luksusowych hoteli, których obsługa spełni zachcianki nawet najbardziej wymagających gości. Są tu kasyna, dyskoteki, cały szereg restauracji – od tych najbardziej eleganckich, po regionalne knajpki na plaży, gdzie można zamówić dania ze świeżych ryb i owoców morza.

wyspy bahama

[hana-code-insert name=’Podrozuj komfortowo z Lufthansa’ /]

Wyspa Andros całą wyspę porastają wiecznie zielone lasy z dzikimi orchideami. Wyspy Andros jak i jej wybrzeża posiadają przepiękne plaże oraz rafy, które przyciągają wielu miłośników nurkowania.

Wyspa New Providence to najbardziej zaludniona wyspa archipelagu, zamieszkuje ją 2/3 ludności Bahamów. Na wyspie znajduje się główne miasto, stolica kraju, ważny port lotniczy i morski – Nassau. Nassau stanowiło niegdyś ostoję piratów, którzy stacjonowali w mieście jeszcze w XVIII wieku. Obecnie łączy ono w sobie niepowtarzalny urok Bahamów z nowoczesnością. Główne atrakcje miasta to przepiękne kurorty turystyczne, hotele, kluby golfowe, kasyna, restauracje, dyskoteki i plaże, które przyciągają rocznie na wakacje rzesze zamożnych turystów. Nassau posiada połączenie z Rajską Wyspą, która jest najbardziej ekskluzywną częścią Bahamów. Rajska Wyspa może poszczycić się najlepszymi klubami i burzliwym życiem nocnym.

nassau1

Wyspa Wielka Bahama niejednokrotnie nazywane są one jako drugie Las Vegas, gdzie nieustanna zabawa i szaleństwo nocnych imprez przy muzyce reggae trwa do białego rana. Przebywając na wyspie koniecznie trzeba odwiedzić także Park Narodowy Lucayan, w którym znajdują się piękne i najstarsze na świecie podwodne jaskinie.

Wyspy Eleuthera i Cat to wyspy, które nie należą do tak bardzo obleganych, ale mogą poszczycić się pięknymi jaskiniami, rafami koralowymi, plażami, świetnymi miejscami na wędkowanie oraz dużą ilością uprawianych tu kokosowców i drzew cytrusowych.

Wyspy Exuma to jedne z najpiękniejszych i dziewiczych miejsc na Bahamach. Archipelag ten składa się aż z 364 malutkich wysepek, które rozsiane są na Oceanie Atlantyckim w środkowej części Bahamów. Znajdujące się tutaj szerokie, piaszczyste plaże oraz szmaragdowo-błękitne laguny stwarzają świetne warunki do nurkowania i snorklingu.

bahamas

[hana-code-insert name=’Podrozuj komfortowo z Lufthansa’ /]

Kuchnia Bahamów

Bahamy są krajem wyspiarskim, słyną ze wspaniałych ryb i owoców morza. Na miejscowych talerzach pojawiają się również świeże warzywa, owoce i przyprawy. Wyłowione ryby, skorupiaki, mięczaki a nawet glony są przygotowywane przez wyspiarzy na tysiące sposobów i podawane po przystrojeniu warzywami lub owocami. Takie posiłki są bajecznie kolorowe i niesamowicie egzotyczne dla turystów z Europy. Najpopularniejszym daniem jest hiszpańska paella (krewetki, ryż i warzywa).

Bahamasbeach

Na Bahamach można się poczuć jak w niebie – wiatr szeleszczący w liściach palm, rafy koralowe, tropikalna roślinność są gwarancją udanego wypoczynku. Bahamy to idealne połączenie wypoczynku i przygody. Jest to istny raj na ziemi 🙂

Szukaj tanich biletów:

[hana-code-insert name=’Wyszukiwarka S4F’ /]

Justa 2013

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (4 votes cast)
Bahamy egzotyczne wyspy, 10.0 out of 10 based on 4 ratings