Abonament Nju Mobile – fakty i mity

Czas rozprawić się z głupotami jakie pojawiają się na forach odnośnie abonamentu Nju Mobile. Czy to nieświadomość, czy działania konkurencji – nieważne. O NM krąży wiele niekorzystnych pogłosek. Koniec z tym!

Uważam Nju Mobile za najlepszą ofertą abonamentową na rynku. Tu nie musicie mi wierzyć na słowo, argumenty znajdziecie poniżej i sami wyciągajcie wnioski. Możecie to robić na własną rękę lub czytając moje.

Mity odnośnie Nju Mobile:

 1. Aktywacja wynosi 200 zł!
  Co za bzdura – Nju Mobile, jako oferta internetowa oferuje fakturę elektroniczną, jeżeli chcesz korzystać z papierowej(przed upływem 24 miesięcy) – zapłacisz 200 zł. W innym wypadku nie. Koniec.
 2. Oferta jest bezterminowa, ale rezygnując zapłacisz aktywację 200 zł.
  Kolejna bzdura wynikająca z poprzedniej. NIE! Oferta jest bezterminowa, można z niej zrezygnować w każdej chwili, bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Aktywacja 200zł jak wyżej.
 3. Internet nie jest nielimitowany, tylko 1GB.
  Tak, po przekroczeniu 1GB jest ograniczana prędkość, z która nie da się z niczego skorzystać. Naprawdę w telefonie potrzebne jest więcej niż 1GB? Jeżeli tak – są pakiety dodatkowe. Osobiście, mimo częstego korzystania, nie dochodzę do 1GB, bo tam gdzie mogę korzystam z WiFi lub z komputera.

Abonament Nju Mobile:

 1. Minimalny rachunek w Nju Mobile – 9 zł. Jeżeli nie korzystasz WCALE zapłacisz 9 zł na miesiąc, ale korzystając usługi wliczane są w TO 9 zł. To znaczy, że nie płacisz pustych 9zł a można je wykorzystać na np.: rozmowy.
 2. Połączenia do sieci komórkowych w Polsce – maksymalnie 19 zł miesięcznie. Po 19 gr/min. Za nielimitowane połączenia zapłacisz maks. 19 zł. Jeżeli wydzwonisz 50 minut zapłacisz 9,50 zł. W Nju Mobile opłaty naliczane są w trakcie korzystania, a nie jak w innych ofertach no limit – stała kwota miesięczna.
 3. Połączenia na telefony stacjonarne – maksymalnie 10 zł miesięcznie. Rozgraniczenie tych dwóch usług to bardzo dobry ruch, wiele osób nie dzwoni na stacjonarne, a inne wręcz przeciwnie. Rozmowa po 19 gr/min.
 4. Nielimitowane smsy/MMSy – maksymalnie 9 zł miesięcznie. SMS – 9 gr, MMS – 19 gr. Załóżmy, że ktoś wziął abonament Nju Mobile aby wysyłać tylko sms/MMS – wtedy rachunek będzie 9zł miesięcznie, a wysłać można tyle wiadomości ile się chce.
 5. Internet 1GB za maksymalnie 19 zł miesięcznie – wolę o tym pakiecie myśleć w ten sposób, dlatego, że z 16kbps nic się nie da zrobić w Internecie. 1MB – 19gr. Dodatkowe pakiety – 350MB za 5 zł, 700MB za 7 zł.

OK, to jest oferta abonamentowa Nju Mobile. Jeżeli potrzebujecie bardziej obrazowego przedstawienia – spójrzcie na kalkulator oferty abonamentowej Nju Mobile.

Oferta Nju Mobile

Podsumowując za 19zł + 10zł + 9zł + 19zł = 57 zł mamy:

 • nielimitowane połączenia na telefony komórkowe i stacjonarne w Polsce
 • nielimitowane smsy i MMSy w telefony komórkowe polskich operatorów
 • pakiet 1GB danych

Jeżeli ktoś nie dzwoni na stacjonarne to opłata ta spada do 47 zł, jeżeli ktoś dodatkowo nie korzysta z Internetu to zapłaci 28 zł, jeżeli ktoś jeszcze nie wysyła smsów/MMSów to opłata spada do 19 zł miesięcznie.

Wnioski.

Płacę tyle ile wykorzystam. Nie obowiązuje mnie umowa terminowa. Mogę w każdym miesiącu sam zdecydować z czego korzystam.

źródło: nju mobile

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (3 votes cast)
Abonament Nju Mobile - fakty i mity, 10.0 out of 10 based on 3 ratings

Udostępnij!