Ferrari California – auto z „wyższej półki”

Ferrari California jest to samochód sportowy włoskiej firmy Ferrari z nadwoziem typu kabriolet. Auto zostało zaprezentowane na targach motoryzacyjnych w Paryżu w 2008 roku.

ferrari_california

Ferrari California – auto z „wyższej półki”

Auto produkowane jest w zakładach Ferrari w Modenie. Model California jest produkowany w liczbie do 6 000 sztuk rocznie. Ferrari California należy do klasy super luksusowej (segment G) w grupie pojazdów sportowo-rekreacyjnych. W aucie jest wiele nowości, mianowicie model California to kabriolet ze składanym sztywnym dachem, ukrytym pod aluminiową pokrywą za przedziałem pasażerskim. Głównymi konkurentami Ferrari California są modele Astona Martina, Porsche, Lamborghini oraz Chevroleta Corvette.

[hana-code-insert name=’Motoprezent Link’ /]

Ferrari California

Wyposażenie

Źródłem napędu Ferrari California jest silnik o pojemności 4,3 litra, rozwijający moc 460 KM, co pozwala rozpędzić samochód do 100km/h w czasie 3,8 s i uzyskać prędkość maksymalną na poziomie 310km/h. Silnik umieszczono z przodu, aby zachować dobry rozkład mas, przed tylną osią znalazła się siedmiostopniowa skrzynia biegów, współpracująca z podwójnym sprzęgłem. Ferrari California wyposażono także w system kontroli trakcji F1-Trac, nowe tylne zawieszenie typu multilink oraz karbonowo-ceramiczne tarcze hamulcowe. Kupujący mają do wyboru 27 kolorów nadwozia, 12 barw skórzanej tapicerki oraz 3 wzory felg. Najwięcej zainteresowanych Ferrari z twardym dachem pochodzi ze Stanów Zjednoczonych.

ferrari-california-t

[hana-code-insert name=’Motoprezent Link’ /]

Ferrari California T

Na targach w Genewie w marcu 2014 roku zaprezentowano nowy model Ferrari California T. Poza drobnymi zmianami stylistycznymi główną nowością jest silnik z turbodoładowaniem. Miejsce 4,3-litrowego, wolnossącego silnika V8 o mocy 460 KM zajmuje podwójnie turbodoładowana V8 o pojemności 3,8 litra i mocy 560 KM. Ferrari California T przyspiesza od 0 do 100 km/h w 3,6 s, o 0,2 s szybciej niż dotychczas, i osiąga wyższą prędkość maksymalną, wynoszącą 317 km/h.

Ferrari California jest marzeniem wielu kierowców. A czy Wy marzycie o takim samochodziku?

Udostępnij!