Błędy w farbowaniu włosów

Bardzo często farbujemy włosy w domu, ale nie zawsze robimy to dobrze, a co za tym idzie nie jesteśmy zadowolone z efektów. Nasze przyzwyczajenia sprawiają, że wciąż popełniamy te same błędy. Przyjrzyjmy się im i zobaczmy jak się ich ustrzec.

farbowanie

Błędy w farbowaniu włosów

Farbujemy zniszczone włosy

Zazwyczaj nakładamy farbę na wysuszone, zniszczone i rozdwajające się włosy. Przed przystąpieniem do koloryzacji trzeba je porządnie odżywić. Aby nasze włosy wróciły do dobrej kondycji należy po każdym myciu używać odżywki. O odżywce pamiętajmy także po koloryzacji.

Wybieramy nieodpowiedni kolor

Bardzo często na wybór koloru farby ma wpływ ładne zdjęcie modelki reklamującej produkt. Należy pamiętać, że wybór koloru musi być dopasowany do naszego typu urody.

Nakładamy farbę na całe włosy od razu nie wypróbowaną farbą

Jeżeli używamy nowej farby po raz pierwszy należy ją przetestować na paśmie włosów, a nie nakładać od razu na całą głowę. Dzięki temu będziemy mieli pewności włosy mają taki kolor jaki chcemy. A jeśli nie to bez problemu można wybrać inną farbę.

Używamy zbyt mało farby

Nie warto oszczędzać na farbie, bo wtedy włosy zostaną nierównomiernie pokryte. Kobiety z długimi włosami powinny zawsze kupować dwa opakowania farby.

Spłukujemy farbę zbyt późno

Farbowanie włosów to reakcja chemiczna złożona z kilku etapów. Należy zachować odpowiedni czas jej trwania. Nie należy włosów spłukiwać zbyt wcześnie, ale i zbyt późno. Jeżeli wydłużymy proces farbowania, ryzykujemy, że włosy się zniszczą. Czytajmy zawsze ulotkę, gdyż tam mamy podamy odpowiedni czas koloryzacji.

farbowanie-wlosow

[hana-code-insert name=’YR link’ /] [hana-code-insert name=’UltraSlim’ /]

Pomijamy testy alergiczne

Pomimo tego iż na każdej ulotce dołączonej do opakowania jest informacja o tym, aby wykonać test alergiczny przed farbowaniem to większość kobiet tego nie robi. Niestety, może się to zakończyć przykrą niespodzianką. Dlatego też zawsze należy wykonać test przed farbowaniem włosów i sprawdzić wrażliwość naszej skóry na dany kosmetyk.

Spłukujemy farbę gorącą wodą

Po farbowaniu zawsze należy spłukać włosy zimną lub letnią wodą. Dzięki temu nie będą osłabione oraz zostanie zminimalizowane ryzyko wzmożonego wypadania włosów.

Justa 2013