Aktywność fizyczna, dieta i suplementy

Trzeba sobie powiedzieć jasno: nie ma diety cud, nie ma prostej drogi do zdrowia i idealnej figury. Można jednak to wszystko osiągnąć, ale tylko wtedy kiedy suplementy będą uzupełnieniem diety i treningów. Nie odwrotnie. Do tego wszystkiego potrzebujemy jeszcze jednego składnika – systematyczności.

Idealna figura to marzenie każdej kobiety, a wysportowana sylwetka – każdego mężczyzny plus jego kobiety :). Droga do osiągnięcia jednego i drugiego nie jest łatwa, ale warto wykonać pierwszy krok, a zaraz po nim milion kolejnych – jeżeli będzie trzeba. Zanim przejdziemy do tego jak wspomagać ćwiczenia, musimy obalić pewien mit.

aktywność fizyczna
Źródło: hyatt.com

Wypróbuj Ultraslim

Otóż często słyszymy jak ktoś mówi, albo co gorsza sami tak mówimy: “Młodszy/a już nie będę.” Nie jest to prawda szczególnie jeżeli spojrzymy co potrafią osiągnąć osoby w wieku 50-70 lat. Faktem jest, że nasze ciało odnawia się co pewien okres – badania dowodzą, że w naszym organiźmie nie ma już żadnego atomu, który był w nim 5 lat temu.
Skóra odnawia się co miesiąc, wątroba co sześć tygodni, błona żołądka co pięć dni, a układ kostny co 10 lat. Jeżeli zapewnimy organizmowi odpowiedni pokarm + suplementy + odpowiednią ilość ćwiczeń – nasze ciało może być młodsze niż było.

Aktywność fizyczna

Ale kto na to ma czas?? Cóż, jeżeli chcesz być zdrowszy/a, mieć więcej energii i poprawić wygląd – musisz znaleźć czas. Brzmi okrutnie? Bo takie jest. No Pain – No Gain sprawdza się tutaj idealnie. Idealnym rozwiązaniem jest siłownia/fitness trzy razy w tygodniu. Zachowując odpowiedni odstęp na regenerację.

Dieta

Aktywność Fizyczna
Źródło: irononsticker.com

Zmiana tego co jemy i w jakich ilościach ma kluczowe znaczenie dla naszego organizmu. Nawet niewielka zmiana w nawykach żywnościowych może mieć znaczące następstwa dla naszego zdrowia. Jesteśmy przyzwyczajeni do dużych posiłków w połowie dnia, do nie jedzenia śniadań oraz do jedzenia późnym wieczorem lub nawet w nocy. A do tego nie pijemy wystarczającej ilości płynów – najlepiej wody.

Jak to zmienić?

  • zacząć jeść śniadania,
  • podzielić dzienne posiłki na większą ilość mniejszych porcji,
  • pić około 2 litrów wody dziennie – niegazowanej, nie smakowej.

To oczywiście podstawowe zmiany jakich musimy dokonać.

Suplementy

Mogą pomóc przyjmowane oddzielnie, ale prawdziwe cuda działają w połączeniu z dietą i ćwiczeniami. Odpowiednio zbilansowana dieta powinna dostarczyć nam wszystkich niezbędnych składników, ale na wypadek gdyby tego nie zrobiła – mamy suplementy. W tym również, m.in.: UltraSlim.

Systematyczność

Najważniejsze na koniec, aczkolwiek systematyczność byłaby niczym gdybyśmy nie mieli czego stosować systematycznie. Systematyczność przez 8-12 tygodni pozwoli nam na zaobserwowanie efektów działania diety, aktywności fizycznej i suplementów. A potem – już nie będziemy mogli się obejść bez ćwiczeń i właściwego odżywiania.

Udostępnij!