Bukiet ślubny – jaki wybrać ?

Bukiet ślubny jest niewątpliwie ważnym elementem ceremonii ślubnej. Bukiet powinien być wyjątkowy. Z bukietem ślubnym jest też tak jak ze strojem nie każdemu, wszystko pasuje. Dlatego powinien być dobrany do naszej urody, figury oraz stroju.

bukiet 2

Bukiet ślubny – jaki wybrać ?

Po pierwsze powinniśmy znaleźć odpowiednią kwiaciarnię. Pamiętajmy nie należy się spieszyć, gdyż teraz mamy taki wybór kwiaciarni, że mamy możliwość porównać umiejętności oraz cenę. W profesjonalnej kwiaciarni powinniśmy uzyskać pomoc w kwestii wyboru odpowiedniej wiązanki ślubnej. Kwiaty powinny pasować do naszego stroju oraz fryzury i sylwetki. W związku z tym osoba, która nam doradza powinna zapytać o te kwestie. Natomiast, jeżeli chodzi o kwestie samego bukietu powinniśmy kierować się kilkoma zasadami:

bukiet 3

Po pierwsze figura

Jeżeli mamy drobną, filigranową figurę należy wybrać niewielki, delikatny bukiet. Wybór dużego do takiej figury może spowodować, że bukiet nas przytłoczy. Jeżeli mamy postawną figurę bukiet powinien być większy, małe bukieciki działają na niekorzyść.

bukiet 1

Po drugie strój

Bukiet powinien współgrać z naszą suknią. Jeżeli nasza sukienka jest prosta i skromna może być tłem dla efektywnych bukietów, a z kolei strojna suknia powinna mieć skromniejszy bukiecik.

Po trzecie kolor wiązanki ślubnej

Musimy zwrócić uwagę na kolor kwiatów, gdyż warto aby wiązanka wyróżniała się na tle białej sukni ślubnej. Możemy postawić na kontrast np. czerwień, fiolet, ciemny róż, na pewno przykują uwagę gości. Jeżeli nasza sukienka ma kolorowe dodatki warto żeby nasz bukiet był w ich kolorze.

bukiet 5

Po czwarte kształt

Na pewno każda z kwiaciarni robiącej nasz bukiet ma bogatą ofertę pod względem kształtu wiązanki. Do wyboru są bukiety tradycyjne: okrągłe, podłużne, kaskady dłuższe tzw. gałązki. Jeżeli znudziła nam się tradycyjna forma można wymyślić coś bardziej pomysłowego np. wachlarz, berło kula ,czy szarfa.

bukiet4

Po piąte wygoda

Bukiety długie, kaskadowe na pewno są piękne, ale nie zawsze wygodne. Jeśli mamy suknię z trenem i długim welonem i do tego weźmiemy jeszcze duży bukiet na pewno nie będzie nam zbyt wygodnie. Pamiętajmy, że będziemy go nosić przynajmniej do przyjazdu na sale weselną dlatego warto postawić na wygodę.

bukiet 7

Po szóste Pan Młody

Każdy przy wyborze bukietu ślubnego skupia się na Pannie Młodej, lecz nie zapominajmy o Panu Młodym, bo w jego butonierce powinna znajdować się kompozycja nawiązująca do naszego bukietu. Warto pamiętać o tym wybierając kolorystykę bukietu – kwiaty powinny prezentować się ładnie również w klapie ślubnego stroju mężczyzny.

bukiet 8

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (4 votes cast)
Bukiet ślubny - jaki wybrać ?, 10.0 out of 10 based on 4 ratings